Áčko deklasovalo Náchod a stvrdilo první místo v tabulce. Béčko smetlo Pardubice

I. liga mužů, II. liga mužů

Obě družstva mužů strakonické házené v sobotu 30. dubna byla doma úspěšná. Prvoligové áčko deklasovalo v předposledním 21. kole desátý Náchod 39:25 (20:12) a potvrdilo první místo v soutěži. Druholigové béčko ve 21. kole druhé ligy smetlo Pardubice 43:26 (22:14), když do utkání naskočil i trenér Roman Nejdl. Zahrál si tak s oběma svými syny Adamem a Markem a také si připsal čtyři góly.

I. liga mužů – 21. kolo: HBC JVP Strakonice 1921 – TJ Náchod 39:25 (20:12). Branky: A. Nejdl 8, Mošovský 6 (3), Landsinger 5, Fencl, Sedlák 4, Masák, Samek 3, M. Nejdl, Říha 2, Kaplan, Wildt 1 – Cvejn 10, Hrachový 8, Honcharov 5 (2), Novohradský 2. Rozhodčí: Ledvinka, Tůma. Vyloučení: 1:2. ŽK: 1:1. Góly ze sedmiček: 3:2. Diváků: 220. Nejlepší hráči utkání: A. Nejdl – Vaněček.

Další výsledky: Zlín – Vsetín 24:29, Litovel – Hustopeče 38:26, Sokol Vršovice – Bystřice pod Hostýnem 26:27, Jičín B – Dvůr Králové 46:24, Chodov – Velká Bystřice 29:28.

Komentář nejlepšího hráče Adama Nejdla: „S Náchodem to bylo druhé utkání v rozmezí pár dnů proti soupeři ze spodku tabulky. A bylo těžší. Roli hrálo to, najít motivaci a hlavně soustředěnost, aby se každý soustředil sám na sebe a ne na rozhodčí nebo aby nic nevymýšlel. Věděli jsme, že pokud budeme všichni hrát koncentrovaně, neměl by být problém. Naší snahou bylo hrát co nejrychleji, dávat jednoduché góly, skórovat z dálky a z křídel, v obraně pak být maximálně soustředění. Myslím, že jak s Dvorem Králové, tak s Náchodem jsme obdrželi zbytečné góly, které šly spíše za jednotlivci. Teď nás čeká ještě poslední zápas ve Velké Bystřici, ale přiznávám, že moje myšlenky už spíše směřují k baráži o extraligu. Chceme v ní uspět a postoupit.“

II. liga mužů – 21. kolo: Strakonice B – Pardubice 43:26 (22:14). Branky: A. Nejdl 8, Miklas, K. Lukeš 7, F. Lukeš 6, R. Nejdl 4 (1), Mošovský 3 (2), M. Nejdl 3, Němec 2, Hanzelín, Koudelka, Masák 1 – Šmahel 7 (3). Rozhodčí: Ledvinka, Tůma. Vyloučení: 0:2. Bez ŽK. Góly ze sedmiček: 3:3. Diváků: 70.

Komentář trenéra Romana Nejdla: „Jedno z povinných vítězství, které usnadnil i minimální počet hráčů Pardubic. Ve druhé půli bylo vidět, že hostům došly síly. Opět se projevila naše herní kvalita na všech postech, hráči ukázali svoje technické schopnosti a dovednosti. Moje účast v zápase byla dána tím, že jsem si chtěl zahrát a zranění Lukáše Fencla z předešlého utkání áčka usnadnilo rozhodnutí, že na hřiště půjdu. Byl jsem překvapený, že to bylo docela v pohodě naskočit takhle z voleje. Bylo příjemné zahrát si se svými syny, ale všichni jsou samozřejmě silově a výkonnostně úplně jinde.“