Áčko mužů v pohárové generálce uštědřilo debakl Dolní Cerekvi

Český pohár mužů

Generálka na start nového ročníku I. ligy, který chtějí vyhrát a zajistit si následně postup do nejvyšší soutěže, házenkářům Strakonic vyšla. Ve 2. kole Českého poháru v neděli 13. září deklasovali druholigovou Dolní Cerekev na jejím hřišti 40:18 (16:7). O polovinu vstřelených gólů se postarala dvojice Adam Nejdl – Ondřej Landsinger, každý z nich si připsal deset přesných zásahů.

Trenér Michal Zbíral konstatoval, že převaha jeho svěřenců byla jednoznačná. I když v úvodu se Jihočeši dostávali do tempa jen pomalu. „Bylo to oťukávání, nevěděli jsme, jak bránit, přišly nějaké fauly a vyloučení, což nás brzdilo,“ zmínil kouč.

Po změně stran přišlo v defenzivní části zlepšení a k tomu hosté přidali rychlé kontry směrem dopředu, které byly pro domácí smrtící. Skóre stále narůstalo. „Ondra Landsinger vstřelil během pěti minut šest gólů a spolu s Michalem Krejčím jich z křídla nasázeli čtrnáct. Do dobrých pozic se dostával i Adam Nejdl – buď si je vytvořil sám, nebo mu výrazně pomohli spoluhráči. Pracovaly pro něj spojky,“ upřesnil Michal Zbíral.

Své si – kromě zapsání do střelecké listiny – z jeho pohledu odvedly i nové posily David Bičiště a Martin Nový. „Vyzdvihl bych jejich práci v obraně, v té jsou hodně platní. David Bičiště hodně gólů připravil, na Martina Nového jsme do pivota tolik nedohrávali,“ vysvětlil trenér. Na prvoligovou premiéru proti Jičínu B by tým měl být připraven v kompletním složení.

FAKTA

Český pohár mužů – 2. kolo: TJ Dolní Cerekev – HBC Strakonice 1921 18:40 (7:16). Branky: Houček 8 (2), J. Palán 5, Nedbal, Kameník 2, P. Palán 1 – A. Nejdl, Landsinger 10, Wildt 4 (2), Krejčí 4, Kačín 3 (1), Zdychynec 3, Nový, Samek 2, Fencl, Bičiště 1. Rozhodčí: Bauer, Levíček. Vyloučení: 0:3. ŽK: 3:2. Góly ze sedmiček: 2:3. Diváků: 20.