Áčko mužů získalo pro jaro posilu z Chodova. Přichází Josef Klačo

I. liga mužů

Strakoničtí házenkáři posílili. V úterý 7. ledna večer se vedení klubu dohodlo na příchodu velezkušeného Josefa Klača, který dosud oblékal dres Chodova. Letos osmatřicetiletý hráč, který hraje na postu spojky, už s týmem hned v ten samý den absolvoval první trénink.

„Josef Klačo poté, co ukončil házenkářskou kariéru na Chodově, se mi ozval s tím, že by měl zájem u nás hrát. V klubu jsme se poradili a pozvali si ho na osobní schůzku, kde obě strany nastínily své představy. Dohodli jsme se nakonec, že nám vypomůže v odvetné části, přestupní lístky jsou už podepsány,“ uvedl předseda oddílu Miroslav Vávra.

Nová posila by měla pomoci aktuálnímu lídrovi prvoligové tabulky setrvat na prvním místě, který se následně pokusí přes baráž vrátit zpět do extraligy. „Pak se budeme bavit, co dál,“ dodal Miroslav Vávra. Josef Klačo nasbíral řadu zkušeností, prošel několika extraligovými kluby. Působil v Karviné, Brně, Jičíně a posledních pět let strávil v prvoligovém týmu Chodova. Za ten v podzimní části tohoto ročníku nastřílel 28 gólů.