Baráž o extraligu vyvrcholí v sobotu druhým zápasem HBC – Cement Hranice

První utkání dopadlo nejtěsnějším možným rozdílem. Cement na domácí palubovce porazil Strakonice těsně 22:21 a čeká ho ještě těžká šichta. Během duelu nasázel pět branek David Lefan, na druhé straně se šestkrát prosadil Adam Nejdl a hned sedmkrát pak David Bičiště.

sobota 14. května: TJ Cement Hranice – TJ ČZ HBC STRAKONICE 1921 22:21
sobota 21. května (17:00): TJ ČZ HBC STRAKONICE 1921 – TJ Cement Hranice

„Jsem zklamaný. Netvrdím, že jsem čekal vysokou výhru, nicméně brankový rozdíl měl být určitě vyšší. Všichni jsme viděli, že jsme hráli velice špatně. Možná, že na kluky dolehla deka více, než je zdrávo. Viděli jsme spoustu technických chyb a neproměněných šancí. To je trestuhodné a samozřejmě se to odrazilo taky na konečném výsledku. Druhý poločas utkání se dá brát jako odrazový můstek do odvety. Zpřesnili jsme obranu, za prvních dvanáct minut druhého poločasu jsme nedovolili soupeři vstřelit, myslím, žádnou branku. V odvetě se také musíme obrnit daleko větší trpělivostí v postupném útoku. Budeme muset vážit každý míč, ránu, ztrátu, protože přesně to v konečném zúčtování rozhodne. Toto vítězství nám ještě nedává žádnou jistotu udržení se v soutěži, protože jedna branka v házené neznamená vůbec nic,“ uvědomoval si trenér Cementu Jaroslav Hudeček.

„Odveta ve Strakonicích bude určitě velmi náročná, protože jak znám strakonické, bude tam na nás čekat plný dům. Už to, jak si suverénně poradili s první ligou, svědčí o tom, že nás nečeká nic jednoduchého. Pokud si ale vezmeme ponaučení z tohoto utkání, a hlavně z jeho druhé poloviny, pak věřím, že předvedeme daleko kvalitnější výkon tak, aby nám zaručil případné vítězství i na palubovce Strakonic a abychom udrželi Extraligu pro Hranice,“ dodal.

„Myslím si, že zápas to byl kvalitní, v dobré atmosféře a bylo znát, že jde o hodně. Pro nás je to určitě dobrý výsledek do domácí odvety. Naštěstí los vyšel tak, že druhý zápas hrajeme v domácím prostředí. Myslím si, že všichni kluci, kteří nastoupili, podali dobrý výkon. Ke konci nám chyběly neproměněné šance a v závěru jsme měli trochu smůlu na trefené tyčky. Chybí nám hráči, kteří dle vyjádření svazu nemohli hrát, což samozřejmě vnímáme trochu jako křivdu, ale věřím tomu, že se s tím doma popereme,“ komentoval zase strakonický kouč Michal Zbíral.

Baráž pokračujeBaráž pokračujeOdveta baráže se hraje v sobotu od 17 hodin.

Zdroj: iDNES