Béčko mužů jako první obralo lídra o bod, skóre bylo celý zápas jako na houpačce

II. liga mužů

Jako první obrali suverénního lídra! Hráči strakonického béčka mužů ve 14. kole druhé ligy remizovali v sobotu 24. února na hřišti rezervy Nového Veselí 31:31, když v poločase vedli 15:14. V tabulce jsou tak šestí s 13 body.

Skóre se v zápase přelévalo ze strany na stranu po celou dobu. Oba týmy střídaly dobré pasáže s těmi horšími, díky tomu bylo na co koukat a střetnutí nechybělo drama. Nakonec to byli Jihočeši, kteří museli dotahovat jako poslední. Duel začali tříbrankovou šňůrou, v 15. minutě však bylo srovnáno (6:6) a o pět minut později už vedli domácí 9:8. Ti ve 28. minutě dali na 14:12, ale zbytek času úvodního dějství ovládli Strakoničtí a třemi přesnými zásahy znovu překlopili misky vah na svoji stranu.

Úvod druhé půle však patřil soupeři z Vysočiny, který otočil za necelých pět minut na 19:16, aby ve 42. minutě musel dotahovat tříbrankové manko on (stav 20:23). Ve 45. minutě už však vedl 25:24 a chvíli nato 27:25. Hosté odpověděli třemi brankami, domácí dvěma, Jihočeši rovněž dvěma, domácí znovu dvěma a Strakoničtí na začátku 57. minuty trefou Filipa Zdychynce srovnali na 31:31. Ve zbylém čase už se nikdo neprosadil, a tak zůstalo u smírného stavu.

Komentář vedoucího mužstva Michala Fencla: „Do utkání jsme nastoupili dobře, vedli jsme brzy 3:0 a poločas jsme vyhráli nakonec o gól. Převládal spíš útok než obrana. Ve druhém poločase jsme přišli o vítězství tím, že jsme prohráli dvě oslabení celkovým skóre 0:5. Celé utkání nás držel brankář Matěj Švec, remíza byla nakonec spravedlivá. Velká pochvala pro Martina Mošovského, který byl vůdčí osobností mužstva po celý zápas. Úroveň duelu převyšovala druhou ligu.“

FAKTA

II. liga mužů – 14. kolo: Nové Veselí B – Strakonice B 31:31 (14:15). Branky: Hajčman 9 (2), Parolly 9 – Mošovský 8 (1), Zdychynec 5, Samek 4, F. Lukeš 3, M. Bilík, Rejžek, Strnad, Lysenko 2, Hackl, Masák, Koudelka 1. Rozhodčí: Pernička, Tůma. Vyloučení: 5:2. Bez ŽK. Góly ze sedmiček: 2:1. Diváků: 75.