Béčko mužů nasázelo přes 40 gólů Dolní Cerekvi, kouč nebyl spokojený s obranou

II. liga mužů

Čtyřicetigólové představení přichystalo béčko strakonických házenkářů svým fanouškům ve svém předposledním podzimním vystoupení. V 10. kole druhé ligy doma v sobotu 26. listopadu porazilo Dolní Cerekev rozdílem osmi branek 42:34 (21:15) a připsalo si tak šesté vítězství v sezoně. V tabulce zůstalo na čtvrtém místě.

Strakoničtí hráli od začátku s chutí, předváděli rychlou házenou a hned v úvodu se ujali tříbrankového vedení, když navíc Martin Němec ještě neproměnil sedmičku. Jejich náskok postupně narostl až na sedm branek ve 26. minutě (18:11) po tříbrankové sérii, do přestávky ho stáhli hosté o jednu trefu. Do hry v prvním dějství na domácí straně naskočil i trenér Roman Nejdl, který se dvakrát ocitl v totožné střelecké pozici ze šestky sám proti brankáři, kdy v prvním případě ho gólman vychytal, ve druhém už strakonický matador nezaváhal a rozvlnil síť ve 23. minutě na 16:11.

Druhou půli ale začali Jihočeši vlažně, jako by utkání už chtěli pouze dohrát. Soupeř z Vysočiny se tak přiblížil na čtyři branky, ovšem tříbrankovou šňůrou od 40. do 42. minuty domácí opět odskočili. Pak to bylo gól za gól. V 52. minutě fauloval v samostatném úniku při střelbě soupeře domácí osmigólový Štěpán Kalbáč a viděl červenou kartu. Hosté následně snížili znovu na rozdíl čtyř branek (34:30 a 35:31), jenže přišla další třígólová série Strakonických.

V posledních necelých šesti minutách už skórovali z domácích jen Martin Volf (třikrát) a Martin Němec (čtyřikrát, když ve dvou případech se k němu odrazil míč po střelách právě zmíněného Martina Volfa, kterého vychytal brankář), jenž zaznamenal v 58. minutě čtyřicátý gól svého mužstva. Také na hostující straně došlo k přímému vyloučení, čtyři sekundy před závěrečnou sirénou za rozhodnutého stavu zbytečně na polovině hřiště fauloval nejlepší hráč soupeře Ondřej Veselý, autor 15 branek.

Komentář trenéra Romana Nejdla: „Dvaačtyřicet vstřelených branek je super, ale čtyřiatřicet obdržených je strašně moc. V naší hře byla řada věcí, které jsme neprováděli dobře, zejména v obraně. Výsledek pro obranu není úplně pochvalou. Asi jsme v hlavách měli, že zápas nemůžeme prohrát a že ho máme pevně v rukách… Kvůli tomu jsem byl nespokojený. Pochvalu zaslouží Štěpán Kalbáč, který zahrál výborně v útoku i v obraně, hrál s chutí, což na něm bylo vidět. Kaňkou byla jen červená karta, která přišla z přemíry snahy. U hostů jednoznačně vyčníval Ondřej Veselý, prodal své zkušenosti. Dlouhodobě působil v Novém Veselí, kde hrál v dorostu i extraligu mužů. Do hry jsem poslal všechny hráče, všichni tak mají podíl na tom, že jsme vyhráli i na tom, jak jsme se prezentovali při bránění.“

FAKTA

II. liga mužů – 10. kolo: Strakonice B – Dolní Cerekev 42:34 (21:15). Branky: Němec 9 (2), Kalbáč 8, Joza 7, Volf 6 (2), Miklas 4, Michal Tíkal, Klimeš 3, R. Nejdl, K. Lukeš 1 – O. Veselý 15 (3). Rozhodčí: Tůma, Ransdorf. Vyloučení: 3:8. ŽK: 1:1. ČK: 1:1 (52. Kalbáč – 60. O. Veselý). Góly ze sedmiček: 4:3. Diváků: 84.