Béčko mužů podlehlo v derby Třeboni, dorostenky doma nestačily na Most

II. liga mužů, I. liga mladších dorostenek

Bez bodového zisku skončily v sobotu 19. listopadu strakonické ligové týmy mužů B a mladších dorostenek. Házenkářské béčko podlehlo v 9. kole druhé ligy v jihočeském derby v Třeboni 20:26 (10:15), když celý zápas marně dotahovalo. V tabulce je tak až páté, utrpělo třetí porážku v sezoně. Doma neuspěly prvoligové mladší dorostenky HBC, ty podlehly Mostu rozdílem devíti branek 31:40 (15:18) a jsou na předposledním 11. místě.

Roman Nejdl, trenér B-týmu mužů: „Do utkání jsme nastupovali s velkým respektem k soupeři, čekali jsme těžký zápas. Třeboň dosud neprohrála. Výkonem týmu jsem byl překvapený, bohužel o výsledku rozhodl hned úvod, kdy bývalý strakonický gólman Jakub Jareš vychytal naše střelce. V zakončení jsme se trápili. Dokladem toho jsou také čtyři nevyužité sedmičky, trápili nás oba brankáři soupeře. I toto rozhodlo. Domácí si brzy vytvořili pětigólový náskok a prakticky po celý zápas si ho udržovali, když vedli i o sedm branek. Povedlo se nám jen přiblížit, ale pak jsme buď špatně zakončili nebo udělali technickou chybu. I přes prohru nás držel brankář Matěj Švec, který měl úspěšnost více než 40 procent. Vyzdvihl bych i Filipa Jozu, který poslední dobou podává velmi solidní výkony hlavně v útoku.“

II. liga mužů – 9. kolo: Třeboň – Strakonice B 26:20 (15:10).Branky: Kubík 6 (1), Neužil, Dobeš 4, Brchaň 3, Dedek, Pitoňák, Vitha 2, Podsclan, Bürger, Zahradník 1 – Němec 7 (4), Joza 5, Michal Tíkal, Beneš 3, Kojan 2. Rozhodčí: Beňuš, Navrátil. Vyloučení: 6:2. Bez karet. Góly ze sedmiček: 1:4.

Martin Harant, trenér mladších dorostenek: „Zlepšený výkon oproti minulému zápasu, přesto prohra. Nacházíme se v nelehké situaci kvůli okleštěné sestavě. I tak se děvčata snažila držet tempo se soupeřem. Zlom nastal ve druhém poločase okolo desáté minuty, kdy nám hostující tým odskočil o sedm branek a toto skóre s navýšením udržel.“

I. liga mladších dorostenek – 8. kolo: Strakonice – Most 31:40 (15:18). Branky: Švecová 9 (1), Benešová 7, Horažďovská 6, Harantová 5 (2), Matějková 3, Remešová 1 – Chaloupková 10 (1). Rozhodčí: Bernhard, Štochl. Vyloučení: 4:3. ŽK: 0:1. Góly ze sedmiček: 3:4. Diváků: 50.