Béčko mužů urvalo výhru v derby až proměněnou sedmičkou po čase

II. liga mužů, II. liga starších dorostenců

Rozdílným způsobem dokráčeli k zisku dvou bodů strakoničtí druholigoví muži B a starší dorostenci. Zatímco posílené béčko ve 4. kole druhé ligy v pátek 9. října porazilo v jihočeském derby Lokomotivu České Budějovice až gólem ze sedmičky po čase 31:30 (16:16), dorost o den později v rámci 4. kola druhé ligy v pohodě dokráčel k výhře na hřišti posledního Mělníku 39:25 (20:10). Muži vévodí dvanáctičlenné tabulce, dorostenci jsou druzí z osmi účastníků.

II. liga mužů – 4. kolo: Strakonice B – Loko České Budějovice 31:30 (16:16). Branky: Mošovský 13 (4), Fencl, Zbíral 4, Brůček, Miklas, Zdychynec 2, Samek, Klaus, Prechtl, Pek 1 – Mráz 8 (1), Dvořák 7 (3), Kuchař 6, Potůček 5, Jirák, Steiger 2. Rozhodčí: Barták, Hladký. Vyloučení: 4:2. ŽK: 2:3. Góly ze sedmiček: 4:4.

Roman Nejdl, trenér: „Až po uplynutí hrací doby rozhodl Martin Mošovský proměněnou sedmičkou o výhře, o které nikdo od první minuty nepochyboval, ale která vůbec nemusela přijít. Patnáct hráčů na střídání, ´zvučné´ posily z áčka, domácí, byť prázdná hala… Houževnatý soupeř s jediným mužem na střídaní podal výborný výkon a jen potvrdil otřepané rčení, že ve sportu je možné všechno. Byli jsme si až moc jisti naší převahou a nedali do hry vše, což se nám málem vymstilo.“

II. liga starších dorostenců – 4. kolo: Mělník – Strakonice 25:39 (10:20). Branky: Horáček 6 (2) – Štěpán Kalbáč 11 (3/2), Michal Tíkal 6, Martin Němec 6 (4/3), František Kojan 4, Kryštof Lukeš 4, Marek Nejdl 3, Filip Joza 2, Lukáš Hackl 2, Adam Beneš 1, Roman Rejžek, Petr Koudelka, brankáři Matěj Švec a Bohouš Mára. Rozhodčí: Holátová, Knytlová. Vyloučení: 5:3. ŽK: 0:2. Góly ze sedmiček: 2:5.

Roman Nejdl, trenér: „Očekával jsem vyrovnaný duel s fyzicky zdatným soupeřem. Náš výkon v první půli byl téměř dokonalý – důrazná obrana, rychlý přechod a hlavně proměňování příležitostí. Domácí neměli šanci. Ve 35. minutě jsme vedli 25:10 a dlouhý zbytek utkání si snadno pohlídali. Výborně zahráli Michal Tíkal, Kryštof Lukeš a Martin Němec, střelecky se zaskvěl Štěpán Kalbáč.“