Bodový zisk je nad očekávání, shodli se kouč Michal Zbíral a brankář Filip Kaiser

Chance extraliga

Sedm bodů. Taková je bilance strakonických házenkářů za první polovinu základní části Chance extraligy. Všechny body uhrál tým doma, když porazil Kopřivnici 32:31, remizoval s SKKP Brno 26:26 a nedávno porazil poslední Hranice 31:29 a předposlední Maloměřice Brno 30:28.

Třikrát, a to v řadě, však strakonický nováček dostal čtyři desítky branek. Doma Talent týmu Plzeňského kraje podlehl 24:40, poté utrpěl v Prešově debakl 23:45 a následně v Jičíně 25:41. V prohraných zápasech dopláceli Jihočeši zejména na špatnou koncovku, kdy se jim nedařilo proměňovat vytvořené šance včetně sedmimetrových hodů. Ty jsou stále velkou bolestí. Svoji roli sehrála i rozsáhlá marodka.

Trenér Michal Zbíral hodnotí dosavadní účinkování mužstva v nejvyšší soutěži kladně. „Sedm bodů je fajn, s takovým ziskem jsme nad očekáváním,“ konstatoval. Zdůraznil, že mužstvo trápí řada absencí kvůli zraněním. „Po první polovině odehraných zápasů nás postihl herní výpadek, kdy jsme prohrávali vysokým rozdílem. Ale hráči se nám začínají pomalu vracet, takže věřím, že druhá část bude z naší strany už o něco lepší,“ prohlásil kouč.

Brankář Filip Kaiser, který svým výkonem výrazně pomohl Strakonicím k výhře nad Maloměřicemi Brno, hodnotí sedmibodový zisk jako suprový. „Je nad očekávání. Dokázali jsme porazit soupeře, u kterých jsme si plný bodový zisk vytkli jako povinný. K tomu jsme přidali i několik nečekaných bodů. Na druhou stranu, těch mohlo být ještě víc. V několika utkáních jsme se o výsledek tahali, třeba v Lovosicích to byl po celou dobu vyrovnaný zápas a prohráli jsme o tři góly,“ uvedl Filip Kaiser.

Odvetnou část začnou Strakoničtí už v sobotu 19. listopadu, kdy od 17 hodin hostí mistrovskou Karvinou. Té na úvod sezony podlehli o třináct branek 25:38.