Bratři Lukešové v akci. Filip dal za áčko tři góly, Kryštof při premiéře vstřelil jeden

Ligové soutěže

Záskok vyšel! Při absenci obou pravých křídel Eduarda Wildta a Michala Krejčího kvůli nemoci dostalo v týmu strakonického áčka v sobotu 20. listopadu proti Bystřici pod Hostýnem šanci bratrské duo. Filip Lukeš (20) a Kryštof Lukeš (17). Prvně jmenovaný dal tři góly, druhý si v závěru zápasu při svém premiérovém startu připsal rovněž premiérový gól v první lize mužů. V 58. minutě zvyšoval na 32:21. Oba hráči tak přispěli k hladké výhře nad soupeřem 33:23 (17:10).

„Z mého pohledu jsme jako tým předvedli slušný výkon. Těžili jsme hlavně z dobré obrany a výrazně nás v brance podržel Jindra Mráz. A v útoku jsme hráli to, co nám vycházelo. Celkově jsme hráli bez větších potíží, i když se teď potýkáme s docela výraznou absencí. Za mě to bylo povedené utkání, v němž nás opět hnali naši fanoušci,“ hodnotil Filip Lukeš.

„Bráchovi premiéra za áčko vyšla, hned dal gól. A mohl přidat ještě jeden… Ale i tak jsem za něj rád, že se mu to takhle povedlo.“

Autor tří branek byl při střelbě stoprocentní. „Jsem rád, že jsem si zahrál. Nastupuju jinak spíše za béčko. Kvůli nemoci kluků jsem zaskočil a těší mě, že se mi dařilo a i jako trojka na křídle jsem podal dobrý výkon.“ Se svým mladším bratrem Kryštofem se potkali v dresu áčka poprvé, společně v jeden moment však ne. „Oba hrajeme na pravém křídle, takže na hřišti jsme se společně nepotkali. Ale bráchovi premiéra za áčko vyšla, hned dal gól. A mohl přidat ještě jeden… Ale i tak jsem za něj rád, že se mu to takhle povedlo,“ konstatoval Filip Lukeš.

Do konce podzimní části zbývají dvě kola. Strakoničtí jedou ještě do Náchoda a končí doma s Velkou Bystřicí. Na čele tabulky mají stále k dobru bod. „Pokud budeme hrát svoji hru, nepodceníme soupeře a půjdeme do toho jako vždycky, tak myslím, že bychom měli oba zápasy zvládnout vítězně,“ zdůraznil.

Filip Lukeš dal v sobotu 20. listopadu kromě tří gólů za áčko ještě předtím čtyři branky za B-tým proti Dolní Cerekvi (35:26). Kryštof Lukeš kromě své první trefy za A-mužstvo skóroval pětkrát za béčko a čtyřikrát za družstvo starších dorostenců HBC rovněž proti Dolní Cerekvi (37:14).

Kryštof Lukeš při střelbě za B-tým mužů Strakonic proti Dolní Cerekvi (35:26).