Češi konečně znají jméno posledního soupeře v základní skupině MS. Je to Chile

Rada IHF nominovala Chile jako zástupce Jižní a Střední Ameriky pro mistrovství světa 2021 v Egyptě. Zaplnilo se tak poslední volné místo šampionátu a Češi konečně znají všechny své soupeře pro základní skupinu.

Turnaj poslední šance pro týmy jižní a střední Ameriky se měl uskutečnit v termínu od 4. do 7. listopadu. Proti sobě měly v Uruguayi stát týmy Chile, Paraguaye, Kolumbie a Salvadoru. Problémy spojené s pandemií ale neumožnili zorganizování turnaje a prezident Házenkářské federace států Jižní a Střední Ameriky Marcel Mancilla Bravo požádal o nominaci IHF. Stejně jako v případě severoamerické kvalifikace a USA tak bylo i o účasti Chile rozhodnuto od zeleného stolu.

Ve prospěch Chile při rozhodování hovořila skutečnost, že je z čtveřice týmů ucházejících se o místo na šampionátu nejlépe umístěným týmem z posledního šampionátu Jižní a Střední Ameriky.

Pro Chile to bude historicky šestá účast na mistrovství světa a na lednovém klání doplní skupinu G, v níž nastupuje domácí Egypt, Švédsko a právě Česká republika. Bude mít tu čest, že sehraje zahajovací zápas šampionátu proti domácímu týmu 13. ledna.

„Očekávali jsme, že by posledním nominovaným týmem mohlo být právě Chile. Není to slabý soupeř a není radno ho podcenit, na minulém šampionátu porazili Chilané například Rakousko,“ připomněl trenér české reprezentace Jan Filip prohru Rakouska s Chile 24:32na MS 2019 a dodal: „Nemáme o tomto soupeři bohužel příliš mnoho dalších informací, naší výhodou ale je, že proti němu nastoupíme až ve třetím zápase šampionátu a budeme tak moci výkony soupeře analyzovat přímo v průběhu mistrovství světa.“

Zdroj: ČSH

Naši reprezentanti začínají 14. ledna od 21,30 hod. s favorizovaným Švédskem.
V těchto dnech Český svaz házené uzavřel smlouvu s Českou televizí na vysílání lednového MS v házené mužů 2021 a prosincového MS v házené žen 2021 na programech ČT. Diváci České televize a příznivci házené se tak dočkají v průběhu příštího roku bohaté nabídky špičkových házenkářských zápasů.

14.1. 21,30 hod. (20,30 hod. našeho času) ŠVÉDSKO – ČR

16.1. 19,00 hod. (18 hod.) EGYPT – ČR

18.1. 16,30 hod. (15,30 hod.) ČR – CHILE