Češky způsobily velkou senzaci – převzato ze serveru EHF

Francie si po čtyřech vítězstvích v řadě zajistila účast na EHF EURO 2022 již po 4. kole, ale v 5. kole poprvé od 22. března 2012 utrpěla porážku v kvalifikaci na EHF EURO, když prohrála 27:30 v Severní Makedonii. Díky senzačnímu vítězství 31:30 si Češi připsali první body – a stále mohou doufat, že si v odložených červnových zápasech s Ukrajinou vybojují účast na závěrečném turnaji.

SKUPINA 4

Česká republika – Francie 31:30 (16:13)

Francie vyhrála 22 z posledních 24 zápasů kvalifikace o EURO EHF – jednou remizovala a jednou prohrála, než ji ve středu porazili Češi. Domácí neuvěřitelným způsobem oplatili Francii porážku 22:38 z odvetného utkání, což byla jejich druhá porážka ve dvou zápasech proti obhájcům olympijského titulu. Francie za celých 60 minut nikdy nevedla, ale nikdy neprohrávala o více než čtyři branky. Sára Kovářová a Jana Knedlíková vstřelily poslední dvě české branky a rozhodly zápas na 31:29, zásah Pauletty Foppa na 30:31 přišel příliš pozdě. Markéta Jeřábková a Iveta Korešová vstřelily vítězkám po osmi brankách, zatímco Foppaová a Alicia Toublancová byly se čtyřmi góly nejlepšími francouzskými střelkyněmi

Češky budou mít šanci v „prodloužení“

Díky senzačnímu vítězství nad olympijskými vítězkami z Francie způsobila Česká republika ve své skupině opravdové napětí. Oba zápasy s Ukrajinou musely být v březnu odloženy, ale uskuteční se v červnu – a tyto zápasy nakonec rozhodnou o druhém místě v této skupině. Chorvatsko, které má v současnosti čtyři body, čeká v neděli pouze zápas s Čechy, zatímco tým trenéra Jana Bašného – nyní se dvěma body – má ještě tři šance získat šest bodů.