Co nevyšlo minule doma, povedlo se teď venku. Skvělá obrana a proměňování šancí přinesly vítězství

Minulou domácí porážku s Hranicemi (23:29) napravili strakoničtí muži hned vzápětí. Venku! V 8. kole extraligy poprvé v sezoně přivezli dva body ze hřiště soupeře, konkrétně z Nového Veselí. Na Vysočině zvítězili 27:24 (15:15) a mají tak celkem pět bodů. V tabulce však vzhledem k ostatním výsledkům kola zůstali poslední.

Jihočeši hráli v klidu, bez nervů, uvolněně. Především ale o mnoho lépe v obraně a v útoku než proti Hranicím. Právě defenzivu zmínil trenér Roman Marienka jako rozhodující. „Naše obrana byla agresivnější a celkově lepší,“ konstatoval. Minule mužstvo trápilo proměňování šancí, to ve Veselí také zmizelo. Pivot Michal Zbíral nasázel devět gólů, dalších šest přidal Michal Krejčí z křídla a šestkrát se trefil i kapitán Martin Mošovský.

Na domácí dolehla role favorita. „Možná čekali, že budeme lehčím soustem,“ zmínil strakonický kouč. Jeho protějšek na lavičce Pavel Hladík neskrýval zklamání. „Zahráli jsme hluboko pod svoje možnosti. Omlouvám se fanouškům, neměli jsme svůj den,“ uvedl po utkání.

Strakoničtí si už v prvním dějství vytvořili až tříbrankový náskok, který ale soupeř dokázal dohnat a dostal se i do vedení. Hosté srovnali na poločasových 15:15 v přesilovce a po změně stran na 16:15 otočili ještě stále v početní výhodě. Jejich obrana byla fantastická, za šestnáct minut inkasovala pouze třikrát! Vedení týmu od Otavy tak narostlo až na 23:18. „Ale při našich oslabeních soupeř stáhl na rozdíl gólu, ovšem nezpanikařili jsme. Věděli jsme, co chceme hrát a skvěle takticky jsme zvládli posledních deset minut,“ přiblížil Roman Marienka. Vedení už jeho svěřenci nepustili.

Příštím soupeřem Strakonic bude v sobotu 18. listopadu od 18 hodin v jejich hale Talent Plzeň, vicemistr z minulé sezony. V tabulce Západočechům momentálně patří třetí pozice s deseti body.