Čtvrtý soupeř, čtvrté vítězství! Mladší dorostenky v první lize válí

I. liga mladších dorostenek

Stále stoprocentní! Mladší dorostenky strakonické házené si poradily i se čtvrtým soupeřem, kterým byla v úterý 22. září Slavia Praha. Na jejím hřišti v předehrávce 4. kola první ligy vyhrály opět vysokým rozdílem, a to 33:22 (17:13). A to k utkání odjely jen se sedmi hráčkami do pole, kdežto Pražanky měly plnou střídačku.

Jihočešky od začátku vedly, v 9. minutě už 5:1. Domácí tým se pak několikrát do poločasu přiblížil na rozdíl gólu, ale díky skvělé pětiminutovce před koncem první půle si hostující celek udržel čtyřbrankový náskok. Ten vzápětí navýšil čtyřmi trefami na začátku druhého dějství a ve 45. minutě vedl poprvé o deset gólů (27:17). Pražanky stáhly maximálně na rozdíl osmi branek, závěr utkání opět patřil Strakonicím, které svůj náskok nakonec zvýšily na 11 gólů.

Komentář trenéra Miroslava Vávry: „Z vítězství jsem měl obrovskou radost! A upřímnou, protože utkání na Slavii nejsou vůbec jednoduchá. Soupeřky měly možná trochu nevýhodu v tom, že byly čtrnáct dní v karanténě, která jim skončila den před zápasem. My jsme na druhou stranu neměli čas se připravit, v sobotu jsme doma hráli s Mostem a na tréninku jsme se vůbec neviděli. Oproti předešlému duelu holky lépe plnily taktické pokyny, dobře bránily, z čehož vyrážely do rychlých protiútoků. V nich si dokázaly vyhovět, přehrát domácí a zakončovat. Byl jsem spokojený s počtem vstřelených i obdržených branek. Navíc slávistická gólmanka vychytala Evu Kordíkovou a ke konci zápasu na ní ztroskotala Simona Schreibmeierová, která je elitní střelkyní. Kromě ní tým táhla Veronika Vávrová a opomenout nemohu Lauru Dvořákovou na pivotu. Pochválit za výkon však musím všechny holky.“

FAKTA

I. liga mladších dorostenek – 4. kolo: DHC Slavia Praha – HBC Strakonice 1921 22:33 (13:17). Branky: V. Dvořáková 9 – Schreibmeierová 8 (1), Vávrová 7 (1), L. Dvořáková 5, Kordíková 4, Plojharová, Hanzelínová 3, Drnková 2, Korcová 1. Rozhodčí: Kozler, Zych. Vyloučení: 2:2. ŽK: 2:3. Góly ze sedmiček: 1:2.