Debrecínská Főnix Arena připravena na EURO 2022

V říjnu se konal slavnostní ceremoniál u příležitosti dokončení rekonstrukce debrecínské Főnix Areny. Főnix Arena, která již hostila řadu mezinárodních sportovních akcí, bude jedním z dějišť mužského EHF EURO 2022 v Maďarsku a na Slovensku.

V lednu bude aréna s kapacitou 6 500 míst hostit zápasy předkola skupiny A, v nichž se představí mistři světa a stříbrní olympijští medailisté z Dánska, Slovinska, Severní Makedonie a Černé Hory.

Při slavnostním otevření novou halu pochválili mimo jiné prezident Maďarské házenkářské federace Máté Kocsis a starosta Debrecína László Papp.

„Když jsme v roce 2018 podávali společně se Slovenskem kandidaturu na pořádání mistrovství Evropy v házené mužů, měli jsme velké sny. Naše ambice byly korunovány úspěchem a už tehdy bylo jasné, že Debrecín je jedním z jistých míst konání,“ řekl Máté Kocsis.

Starosta Debrecína László Papp dodal: „Hala dostala novou podobu po vizuální a také technické stránce, což se odrazilo i v jejím novém názvu, neboť nyní se oficiálně jmenuje Főnix Arena.“

Jako poslední část slavnostního otevření byly odhaleny hodiny, které zaujmou trvalé místo na debrecínském Kossuthově náměstí a budou označovat čas zbývající do zahájení mužského EHF EURO 2022.