Deset let Lvem! Babák prodloužil smlouvu v Bergischeru až do roku 2026

Tomáš Babák si pojistil místo v nejlepší lize světa. Smlouvu v Bergischeru, kde působí už od roku 2016, prodloužil až do konce sezony 2025/2026. V týmu Lvů by tedy měl strávit celou dekádu! Pohyblivá střední spojka tak dostala krásný dárek před Vánoci i před 29. narozeninami, které slaví příští týden.

Odchovanec jičínské házené, jenž Východočechům pomohl v roce 2013 k senzačnímu historicky prvnímu titulu, strávil další tři roky ve švýcarském St. Gallenu. Odtud pak zamířil právě do Bergischeru a od té doby působí, vyjma krátkého pádu do druhé nejvyšší soutěže, v elitní Bundeslize.

Babák se vypracoval v klíčového muže týmu ze západního Německa. „Stává se stále více a více skutečným lídrem. Přináší nám obrovskou dynamiku, v téhle sezoně obzvlášť,“ pochvaluje si pro klubový web výkonný ředitel Bergischeru Jörg Föste.

Český reprezentant, který už si za národní tým připsal 80 startů a 253 gólů, letos patří k oporám BHC. Je druhým nejlepším střelcem týmu s 53 brankami za 16 utkání. Navíc si připsal už 46 asistencí. Naposledy přispěl šesti trefami k nečekané výhře v Lipsku. Bergischeru aktuálně patří v tabulce 13. pozice.

„Klub se v posledních letech neustále rozvíjí a jsem rád, že budu jeho součástí i další roky. Prostě se tu cítím dobře, stejně jako celá rodina. Rozhodnutí nadále nosit dres Lvů tak bylo velmi snadné,“ říká pro web Bergischeru Babák, který i před tímto prodloužením kontraktu měl smlouvu jistou do roku 2024.