DHB (německá házenkářská federace) získala peníze na dobrou věc

Německo obsadilo na 27. mistrovství světa IHF mužů 12. místo, což je hluboko pod jejich možnosti, přesto fanoušci u TV nezanevřeli a hojně sledovali národní tým v zápasech proti nejlepším týmům světa.
Házená však není jen o výsledcích, ale také o dávání zpět fanouškům i lidem v nouzi. Německá házenkářská federace (DHB) se spojila s organizací Plan International a vydražila dresy, ve kterých německý národní tým hrál v Egyptě 2021.
Výsledky aukce splnily očekávání, dresy Uwe Gensheimera, Johannesa Bittera, Paula Druxe a Andrease Wolffa, abychom jmenovali jen několik, získali pro dobrou věc více než 7 000 EUR. Výtěžek aukce byl věnován na projekt, který zlepší kvalitu škol v Hanoji, hlavním městě Vietnamu.
Cílem kampaně zahájené DHB a Plan International bylo nabídnout dětem budoucnost a peníze budou směrovány na místní kampaň nazvanou „Sport vytváří bezpečné školy v Hanoji“.
Z kampaně bude mít prospěch 20 škol ve vietnamském hlavním městě, kde si děti mohou upevnit sebevědomí v různých sportech, včetně házené, basketbalu, fotbalu a volejbalu. Podle odhadů bude více než 28 000 dětí těžit z peněz shromážděných DHB po Egyptě 2021. S pomocí DHB budou ve školách vybudována nebo zrekonstruována sportovní hřiště, protože děti ve věku od 11 do 15 let dostanou příležitost trénovat a budovat sebedůvěru.

Zdroj: IHF