Dohrají se házenkářské soutěže? Jasno by mělo být do konce března

Přerušení soutěží

Do středy 25. března Český svaz házené kvůli aktuální situaci v zemi přerušil všechny soutěže. O tom, jestli se na jaře ještě bude hrát, dosud není rozhodnuto. Ovšem vzhledem k tomu, že vláda ČR prodloužila bezpečnostní opatření kvůli pandemii koronaviru (karanténa a stále trvající nouzový stav) až do začátku dubna, je jasné, že minimálně tento měsíc se hrát nebude.

Nové informace ohledně dalšího postupu svazu sdělil předseda strakonického oddílu Miroslav Vávra. „Do 31. března budeme vědět, zda budou soutěže – s výjimkou extraligy mužů a MOL ligy žen – ukončeny. U nejvyšších soutěží se bude rozhodovat do 15. dubna,“ upřesnil. Jeho osobní pohled na dohrání je však pesimistický. Minimálně těch soutěží, kterých se účastní strakonické celky. „Jak to bude s postupy, to se bude řešit ve druhé polovině dubna,“ poznamenal.

Na vyšší soutěž pomýšleli především strakoničtí muži, kteří dlouhodobě vévodí první lize a aktuální ročník měl být návratem do extraligy. Postupové ambice měly rovněž druholigové mladší dorostenky, v současnosti v tabulce těsně druhé.