Domácí prohra s Hranicemi pohřbila i teoretické naděje na udržení

Definitivně stvrzeno! Strakoničtí házenkáři skončí v extralize poslední a čeká je sestup. Ačkoliv před odvetnou částí nadstavby mohli ještě živit teoretické naděje a zůstat ve hře, prohra ve 4. kole play-out v sobotu 5. května doma s Hranicemi 33:38 (14:18) šance pohřbila. Šestibodové manko na předposlední Brno (které doma podlehlo Novému Veselí) už nemohou ve zbývajících dvou zápasech dostihnout.

Jihočeši hráli s Hanáky vyrovnaně do 13. minuty, kdy byl stav 6:7. Ve 20. minutě ale soupeř odskočil a vedl 13:6. Domácí do přestávky stáhli manko na čtyři branky. Jenže po obrátce rozdíl brzy znovu narostl na sedm branek (16:23). Ovšem Strakoničtí začali stíhací jízdu, na jejímž konci v 52. minutě Tomáš Nejdl snížil na 29:30.

Ještě v 55. minutě dával Tockstein na 31:32, jenže následně byl vyloučen domácí kapitán Martin Mošovský a Hraničtí v početní výhodě vsítili tři góly. Tím nepřipustili jakékoliv drama a duel v poklidu dovedli do vítězného konce.

STRABAG Rail extraliga, play-out – 4. kolo: Strakonice – Hranice 33:38 (14:18). Branky: T. Nejdl 9, Wildt 6, Krejčí 4, A. Nejdl, Tockstein 3, Pek, Samek, Mošovský 2, Landsinger, R. Marienka ml. 1 – Stržínek 11, Bechný, Indrák 5, Mičola 5 (3), Mičkal 5 (1), Pernička 4, Tůma 2, Šmíd 1. Rozhodčí: Kozler, Zych. Vyloučení: 2:1. ŽK: 3:2. ČK: 0:1 (Zemánek). Góly ze sedmiček: 0:4. Diváků: 325. Nejlepší hráči utkání: Tockstein – Stržínek. Srdcař zápasu: Wildt.