Dorost se potýkal s problémy se sestavou, nakonec ale urval vítězství nad Lions

II. liga starších dorostenců

Opět v oslabené sestavě nastoupili strakoničtí starší dorostenci v neděli 26. února k zápasu 15. kola druhé ligy. I tak se jim povedlo bodovat v těžkém duelu naplno. Lions Hostivice na jejich hřišti porazili rozdílem dvou branek 31:29 (17:16) a dál jsou v tabulce druzí se shodným počtem bodů jako má vedoucí Liberec, ovšem mají odehráno o zápas méně.

Jihočeši od začátku vedli, po deseti minutách o tři branky a za dalších pět minut už o čtyři (5:9). Jenže domácí neodpadli a ve 26. minutě byl stav smírný 13:13 a v závěru úvodní půle Lions dokonce vedli (15:14 a 16:15). Hosté na začátku 30. minuty vyrovnali, patnáct sekund nato domácí neproměnili sedmičku, což se naopak následně Strakonickým podařilo a šli tak do šatny s těsným náskokem.

Hned po změně stran hosté vedení navýšili na tři branky, ovšem ve 43. minutě bylo opět vyrovnáno (22:22). A jako přes kopírák prvního dějství šli Hostivičtí i do vedení, které si naposledy užili ve 48. minutě (26:25). Potom ale Jihočeši čtyřmi trefami v řadě otočili a i když se Lions na začátku 59. minuty přiblížili na rozdíl branky (29:30), poslední slovo měl 36 vteřin před koncem Michal Tíkal a svojí šestou trefou v utkání stvrdil dva body pro Strakonické.

Komentář trenéra Romana Nejdla: „Měli jsme tradiční problémy se sestavou. Dva hráči šli po týdnu marození z postele rovnou na hřiště, chyběl Martin Němec, který byl s extraligovým áčkem mužů v Hranicích. Podrželi nás oba gólmani – Mirek Tíkal a Matěj Švec. Výborný zápas odehráli Michal Tíkal a František Kojan. Vítězství bylo silou vůle, celý tým bojoval. Za dva body jsme opravdu byli rádi, že jsme tenhle těžký zápas zvládli.“

II. liga starších dorostenců – 15. kolo: Hostivice – Strakonice 29:31 (16:17). Branky: Havelka 7 – Kojan 7, Michal Tíkal 6, Koudelka 5 (4), K. Lukeš 5, Rejžek, J. Vondra 3, M. Bilík, Mirek Tíkal 1. Rozhodčí: Knytlová, Sovová. Vyloučení: 3:3. Bez ŽK. Góly ze sedmiček: 0:4. Diváků: 6.