Dorostenci HBC si poradili s poslední Chrudimí, béčko mužů podlehlo v Třeboni

Ligové soutěže

Náročný víkend 13.-14. listopadu za sebou mají strakoničtí starší dorostenci. V sobotu nejprve tvořili základ druholigového béčka mužů v jihočeském derby s Třeboní, které na jejím hřišti podlehli 27:37. O den později pak ve druhé lize bez problémů vyhráli v Chrudimi, která je poslední, 35:27. V sérii porážek pokračovaly prvoligové mladší dorostenky, ty v neděli podlehly ve Zlíně 18:39.

II. liga mužů – 8. kolo: Třeboň – Strakonice B 37:27 (15:13). Branky: Baierling 7 (1), Podsclan, Povolný 6, Pitoňák 5, Neužil, Brabec 4, Dedek 3, Zahradník 2 – Michal Tíkal 7, Němec 5 (3), F. Lukeš 4, Miklas, Kalbáč, K. Lukeš, Kojan 2, Narin, Beneš, Rejžek 1. Rozhodčí: Deml, Dvořáček. Vyloučení: 0:1. Bez ŽK. Góly ze sedmiček: 1:3.

Komentář trenéra Romana Nejdla: „Výsledek je hodně krutý s ohledem na to, jaký jsme podali výkon. Odjeli jsme v hodně okleštěné sestavě, základ tvořili starší dorostenci, z mužů nastoupili se sebezapřením Štěpán Kalbáč a Jakub Narin. Vstup jsme měli hodně rozpačitý, prohrávali jsme 1:6 a v tu chvíli byly pryč řeči o tom, že budeme bojovat a snažit se hrát na vítězství. Po pěti minutách jsme stáhli manko a pouze neproměněné jasné gólovky zabránily tomu, abychom vyhráli první poločas. V tu chvíli jsme předváděli rychlou kombinační házenou, tvrdou obranu podpořenou skvělými zákroky Martina Smoleje. O přestávce byla z mužstva cítit bojovnost a odhodlání, že budeme pokračovat v tomto výkonu a že můžeme vyhrát. Ale sráželo nás opět neproměňování šancí a větší počet technických chyb. Soupeř opět odskočil na výraznější brankový rozdíl, který už se nám nepodařilo stáhnout. Přesto jsem byl maximálně spokojený se 40 minutami zápasu. Velký dík Štěpánu Kalbáčovi, výborně zahrál Michal Tíkal, pochvala patří celému týmu.“

II. liga starších dorostenců – 8. kolo: Chrudim – Strakonice 27:35 (16:19).

Komentář trenéra Romana Nejdla: „Základ sestavy, která hrála o den dříve za béčko mužů, odjel ve zcela jiné roli na půdu posledního, tentokrát v roli favorita. Zřejmě očekávání vysoké výhry nám svazovalo ruce a za celé utkání jsme vyrobili velké množství technických chyb. A přefouknutý balon způsobil velké množství neproměněných gólových příležitostí. V zápase jsme po celou dobu vedli, ale výsledek měl být mnohem jednoznačnější. Nenastoupily obě střední spojky – Marek Nejdl a Oleh Lysenko.“

I. liga mladších dorostenek – 10. kolo: Zlín – Strakonice 39:18 (18:9). Branky: Filípková 13 (1) – Klejnová 4, Harantová 3 (3), Stranevová, Benešová 3, Matějková 2, Remešová, Koňáková, Kreuzerová 1. Rozhodčí: Pernička, Tůma. Vyloučení: 2:2. ŽK: 1:0. Góly ze sedmiček: 1:3.

Komentář trenéra Martina Haranta: „Po zápase jsem byl hodně zklamaný. Přestože vedeme v jednom momentě o tři branky, nedokážeme udržet koncentrovanou obranu a připojíme technické chyby ze zbrklých přihrávek v útoku. Vysoký rozdíl ve skóre pramení z těchto chyb a rychlých útoků soupeře. Tentokrát se přidal i matný výkon brankářek.“