Dorostenci v okleštěné sestavě podlehli outsiderovi

Podle papírových předpokladů měli strakoničtí starší dorostenci bodovat, jenže nakonec vysoko prohráli. Ve 20. kole II. ligy nestačili v neděli 25. března venku na Sezimovo Ústí, které se nachází ve spodních patrech tabulky. Jenže hosté zápas odehráli ve výrazně okleštěné sestavě, bez jediného posílení o hráče, kteří už hrají za muže extraligu. A tak tým od Otavy přijel s porážkou 20:27 (12:13) a v tabulce je osmý.

Snaha a bojovnost se hráčům upřít nedaly, ale něco podle trenéra Michala Fencla chybělo. „Kluci dřeli, byl to však z jejich strany také částečně alibismus. Nevydají ze sebe sto procent! Jeden dva hráči zahrají výborně, ale zbytek se nepřidá,“ konstatoval. Hráči jako Mráz, Kalbáč, Vaněček a Miklas coby spojky jsou na hřišti šedesát minut, jenže nedají tolik gólů, kolik by měli. Proto družstvo bez posil není úspěšné.

Z pohledu Michala Fencla rozhodla špatná obrana, která nefungovala. „I na dvacet vstřelených gólů se dalo paradoxně vyhrát. V defenzivě jsme se však dopouštěli spousty chyb, a to ještě dobře zachytal po zranění se navrátivší brankář Zahrádka,“ zdůraznil trenér.

Soupeř nebyl příliš silný a mohlo by se zdát, že špatný byl strakonický útok. Jenže mizerná byla obrana. „Utekl nám začátek druhé půle, kdy domácí za tři minuty dali čtyři góly a utekli nám. Zbytek zápasu byl vyrovnaný, ale zvrátit se nám ho nepodařilo,“ přiblížil strakonický lodivod.

Jedinou radost mu tak udělal zmíněný návrat gólmana Štěpána Zahrádky, který tým držel a odchytal výborné utkání.

II. liga starších dorostenců – 20. kolo: Sezimovo Ústí – Strakonice 27:20 (13:12). Branky: Miklas 8, Mráz 5, Harant 3 (1), Brůček, Moroz, Kalbáč, Čarek 1. Rozhodčí: Průžek, Artl. Vyloučení: 6:4. ŽK: 1:2. ČK: 2:1 (Jirák, Bílý – Brůček). Góly ze sedmiček: 2:1. Diváků: 25.