Dorostenky držely se Slavií krok poločas, nakonec lídrovi podlehly o deset gólů

I. liga mladších dorostenek

Lídr tabulky byl v sobotu 11. března soupeřem prvoligových mladších dorostenek Strakonic. Ty v 15. kole hostily Slavii Praha, které vzdorovaly se ctí a podlehly jí nakonec o deset branek 25:35 (13:16). V tabulce oba týmy zůstaly na pozicích, ze kterých do zápasu šly. Pražanky dál vévodí soutěži, Jihočešky jsou na předposlední desáté pozici.

Celý první poločas byl vyrovnaný, když většinu času dotahovaly Strakonice. Na začátku 23. minuty se dokonce ujaly vedení (12:11), když otočily stav 9:11 třemi trefami v řadě. To bylo poprvé a současně naposledy, kdy byly vpředu. Zbytek úvodního dějství vyhrály favoritky z Prahy 5:1. Hned po změně stran se družstvo od Otavy dotáhlo na 15:16, Slavia však znovu odskočila třemi góly za sebou.

Následně domácí tým zahodil dvě sedmičky za sebou, proměnil až tu třetí na 16:19. Jenže přišly dvě trefy hostů, znovu nevyužitá sedmička Jihočešek a naopak tři góly v jejich síti. Čtvrt hodiny před koncem tak byl stav 16:24. Náskok si už Pražanky v klidu pohlídaly a navýšily ho až na konečných deset branek (poprvé v 55. minutě – 20:30).

Komentář trenéra Martina Haranta: „Přestože utkání se Slavií mělo jednoznačně určeného favorita, děvčata se nezalekla soupeře z prvního místa tabulky a odehrála dobrý zápas. Dodržovala stanovenou taktiku a hrála vyrovnanou hru, byť výsledkově prohra o deset branek ukazuje na suverénní vítězství Pražanek. Holky můžeme pochválit na bojovnost, nasazení a touhu hrát s lepším soupeřem pěknou házenou. Paradoxně nás srazila výhoda přesilových her, kdy se nepodařilo vsítit branku, naopak jsme inkasovali, a také sedmimetrové hody. Věříme, že podobně vedené utkání odehrajeme v příštím kole v Plzni.“

I. liga mladších dorostenek – 15. kolo: Strakonice – Slavia Praha 25:35 (13:16). Branky: Horažďovská 10, Švecová 6 (1), Benešová 5 (1), Harantová 3 (2), Kroupová 1 – Holeňáková 7. Rozhodčí: Rutta, Směja. Vyloučení: 3:5. ŽK: 1:2. Góly ze sedmiček: 4:1. Diváků: 43.