Dotahovaly Strakonice i Hofen, přátelský zápas nakonec přinesl remízu

Přátelsky: Strakonice – Hofen 32:32 (16:16)

Přátelské utkání s Hofenem mají strakoničtí házenkáři za sebou. Odehráli ho první červnový den v 15 hodin a vítěze nemělo. Zápas skončil remízou 32:32, když smírným výsledkem skončil i poločas (16:16). Obě půle tak přinesly stejné množství gólů na obou stranách. Německý soupeř vedl v úvodu o dva až tři góly, a když mohli domácí vyrovnat, stál jim v cestě buď vynikající gólman, nebo špatně zakončili. Až necelou minutu před přestávkou dal Tomáš Samek na 16:16.

Ve druhém dějství naopak udávali tempo Strakoničtí a vedli tentokrát oni o dva až tři góly. V 57. minutě o čtyři a v 58. minutě už dokonce o pět (32:27). Následně se čas na časomíře zastavil, ale skóre nikoliv. A hosté postupně umazávali manko. Čtyřicet vteřin před závěrečnou sirénou německý brankář tváří v tvář svému protějšku Martinu Smolejovi neuspěl, ten ho vychytal a Jihočeši tak stále vedli o gól. Z dalšího útoku už se ale ze stejné situace hostující gólman prosadil a dal tak výsledku konečnou podobu.

K vidění byla házená v pohodovém a přátelském tempu s řadou parádiček a důvtipným zakončením, nouze nebyla ani o jiné vtipné okamžiky během hry. To vše za dohledu rozhodcovské dvojice Lukáš Moravec – Miroslav Vávra. Proti „svým“ nastoupil trenér Michal Zbíral, který oblékl dres Hofenu. Předzápasový fotbálek skončil vítězstvím Hofenských 2:1, jediný gól domácích dal Martin Mošovský.