Excelentní! Strakoničtí vrátili Frýdku-Místku porážku, připsali si dosud nejvyšší výhru

Minulý domácí debakl s Lovosicemi hned odčinili! Strakoničtí házenkáři si v sobotu 9. prosince ve 12. kole extraligy připsali dosud své nejvyšší vítězství. V prvním odvetném utkání základní části extraligy (pro ně současně posledním domácím utkání na podzim) porazili Frýdek-Místek 29:23 (13:14) a připsali si potřetí v sezoně dva body. Mají jich tak celkem sedm, ale zůstávají poslední, naplno totiž bodovalo i předposlední Brno proti Karviné.

Jihočeši od začátku prohrávali, po čtvrt hodině už o čtyři branky (4:8). Ale pak dokázali ze stavu 6:9 srovnat na 9:9, takže se ve 23. minutě začínalo odznovu. V brance se dařilo Jindřichu Mrázovi a v útoku byl aktivní Pek (v první půli autor pětu branek), Mošovský a Krejčí. První extraligovou trefu si připsal i Petr Masák, který opět vypomohl, tentokrát i s bratrem Miroslavem. Jihočechům totiž chyběli bratři Adam a Tomáš Nejdlovi.

Ve zbylých minutách prvního dějství hosté znovu odskočili na dvě branky, aktivní Pek ve 30. minutě snižoval na rozdíl jediné trefy na 13:14. A za tohoto stavu se šlo do šaten.

Po 16 vteřinách druhé půle hned srovnal Krejčí a po něm skóre poprvé ve prospěch Strakonic otočil Mošovský (15:14). Následně mužstvo musely mrzet nevyužité šance z rychlých brejků, ale protože dál skvěle chytal Mráz, soupeř maximálně vyrovnal. Obrana týmu od Otavy fungovala po změně stran excelentně, hráči byli důrazní a soupeři toho mnoho nedovolili. Ve 40. minutě tak byl stav už 19:16.

Frýdek-Místek se v další desetiminutovce zvedl, ale přiblížil se maximálně na gól (naposledy 22:21 ve 49. minutě). Potom začali excelovat Jihočeši. Od 51. do 58. minuty se utrhli až na 27:21 a bylo rozhodnuto. Hosté ještě dvěma trefami Geista snížili, na to ale reagovali přesnými zásahy Zbíral v poslední minutě a v poslední vteřině ještě Mošovský. Strakonice tak dodržely tradici – v zápase, po kterém následoval ples, opět neprohrály.

Fakta

Extraliga – 12. kolo: HBC Strakonice 1921 – Pepino SKP Frýdek-Místek 29:23 (13:14). Branky: Mošovský 7 (1), Pek 6, P. Masák, Krejčí 5, Zbíral 4 (2), R. Marienka ml., Samek 1 – Geist 8, Petrovský 4 (1), Kichner 4, Gřešek, Strack 3, Bosák 1. Rozhodčí: Kozler, Zych. Vyloučení: 7:5. ŽK: 3:3. ČK: 1:0 (M. Masák za tři vyloučení). Góly ze sedmiček: 3:1. Diváků: 380. Nejlepší hráči utkání: Mráz – Geist. Srdcař zápasu: Mráz.