Exekutiva EHF potvrdila účastníky Ligy mistrů pro sezónu 2021/22

Pouhých několik dní poté, co Barça podeváté usedla na trůn mužské Ligy mistrů EHF, je sestava pro novou sezónu kompletní, neboť výkonný výbor EHF rozhodl o týmech, které se zúčastní sezóny 2021/22.

Hrací systém s pouhými 16 týmy přijatý před předchozí sezónou bude platit i pro nadcházející 29. ročník. Týmy zahájí skupinovou fázi ve dvou skupinách po osmi týmech, přičemž středy a čtvrtky zůstanou dny vyhrazenými pro Ligu mistrů EHF mužů.

Celkem šest bývalých vítězů Ligy mistrů EHF (Barça 9x, Kiel 4x, Vardar a Montpellier 2x, Flensburg a Kielce) se zúčastní skupinové fáze nové sezóny, která začíná 15. a 16. září.

Členové Výkonného výboru EHF formálně schválili všechny přihlášené týmy s výjimkou jednoho s pevným místem (HC PPD Záhřeb, Aalborg Håndbold, Barça, Paris Saint-Germain HB, THW Kiel, SG Flensburg-Handewitt, MOL-Pick Szeged, Lomza Vive Kielce a FC Porto).

Účast Vardaru v šetření

Již před minulou sezónou byla HC Vardar 1961 ze Skopje připuštěna k účasti v evropské nejvyšší soutěži pod určitými závazky, které nebyly vyřešeny. V průběhu registračního období pro nadcházející sezónu obdržela EHF dodatečné informace, které povedou k řešení oficiálním postupem v rámci EHF. Pro zajištění pozice EHF a EHFM požaduje EXEC od klubu složení kauce ve výši 1 000 000 € jako jistotu ve dvou splátkách (první do 13. července a druhá do 27. července).

Tato kauce bude použita na pokrytí plateb, které jsou po klubu požadovány v důsledku případného právního rozhodnutí. Jedná se o podmínku pro zachování účasti klubu v Lize mistrů 2021/22, jinak Vardar 1961 automaticky nahradí náhradní klub (RK Gorenje Velenje). To by dále znamenalo, že pro Vardar není možná účast v Evropské lize EHF. Vardar prozatím zůstává na seznamu klubů pro Ligu mistrů EHF se statusem účasti v šetření.

Šest žádostí o zvýšení kvalifikace bylo schváleno

Na základě návrhu hodnotící skupiny se EXEC zabýval 12 žádostmi o upgrade z druhé úrovně Evropské ligy EHF. Při dodržení systému kritérií, který se zabýval různými oblastmi včetně místa konání, televize, diváků, výsledků v minulých soutěžích EHF, produktového managementu a digitalizace, potvrdili členové EXEC šest žádostí o povýšení (HC Meškov Brest, Montpellier HB, Telekom Veszprém HC, Elverum Handball, CS Dinamo Bukurešť a HC Motor).

Zbývajícím šesti žádostem nebylo vyhověno, nicméně EXEC přidělil Velenje jako náhradní tým.

EHF Champions League Men 2021/22

BLR – HC Meshkov Brest
CRO – HC PPD Zagreb
DEN – Aalborg Håndbold
ESP – Barça
FRA – Montpellier HB
FRA – Paris Saint-Germain HB
GER – SG Flensburg-Handewitt
GER – THW Kiel
HUN – MOL-Pick Szeged
HUN – Telekom Veszprém HC
MKD – HC Vardar 1961 *
NOR – Elverum Handball
POL – Lomza Vive Kielce
POR – FC Porto
ROU – CS Dinamo Bucuresti
UKR – HC Motor

* zatím nejistý

Náhradík
SLO – RK Gorenje Velenje