Exhibiční druhá půle proti Dvoru Králové! Muži v ní nasázeli 16 gólů, dostali jich šest

I. liga mužů

Bez potíží. Takovým způsobem si došli strakoničtí muži pro druhé domácí vítězství v sezoně. Nebylo nepodobné tomu úvodnímu s Jičínem B, a to především průběhem zápasu. Jihočeši v sobotu 3. října ve 3. kole první ligy smetli Dvůr Králové 34:18 (18:12) a stejně jako o dva týdny dříve se mohli pochlubit vynikající defenzivou (pouhých šest obdržených gólů ve druhé půli) a brankostrojem, který spustili po přestávce.

Hned v úvodu domácí utekli na třígólový rozdíl (4:1), ale hosté se dál drželi na dostřel jedné či dvou branek, aby v 16. minutě vyrovnali na 8:8 a o dvě minuty později dokonce o dva góly vedli (8:10). Jenže v dalších minutách domácí zapnuli a sedmibrankovou šňůrou utekli na 15:10 ve 25. minutě. Do konce poločasu náskok ještě o jednu trefu vylepšili a mohlo být i lépe.

Po změně stran dominovali jak v útoku, tak v obraně. V brance byl výborný Filip Kaiser, který si připsal řadu výborných zákroků a i jeho zásluhou inkasovali Strakoničtí pouze šestkrát. Směrem dopředu to byla parádní podívaná a na hráčích samotných bylo vidět, že se v ofenzivě baví a chtějí dávat góly. Ve 38. minutě vedli o deset branek (23:13) a od 51. minuty ze stavu 26:16 utekli až na 32:16 necelé tři minuty před koncem. Ve zbylém čase padlo na obou stranách po dvou gólech.

Aspirant na vítězství v soutěži potvrdil své ambice a kvality, i když proti slabšímu soupeři, který omladil kádr. Šestnáctibrankový rozdíl je vypovídající a Strakoničtí si navíc spravili chuť po předešlé porážce ve Vsetíně (27:30), kde nezvládli nástup do druhé půle. S osmi góly byl nejlepším střelcem Michal Krejčí, jinak se branky rozmělnily mezi vícero hráčů.

Komentář trenéra Michala Zbírala: „Zápas se hodně podobal tomu proti Jičínu B, ale změnu vidím v tom, že jsme zlepšili obranu a přetáhli jsme ho na svoji stranu právě zlepšením v defenzivě, nikoliv lepším proměňováním šancí. Byli jsme trpěliví a zodpovědní, utkání nám proto neuteklo a postupně jsme ho přetavili ve vysoké vítězství. Góly jsme dávali, ale nedostávali. Základ úspěchu byl v tom, že jsme udělali málo technických chyb. Soupeř omladil, ovšem hraje se proti němu stále špatně. Už to však není taková chozená. Doma bude Dvůr určitě nebezpečný. V porovnání tohoto utkání a minulé prohry ve Vsetíně vidím jako největší rozdíl obranu. Doma ji umíme zpevnit, což jsme dvakrát ukázali, venku se nám to nedařilo.“

FAKTA

I. liga mužů – 3. kolo: HBC Strakonice 1921 – 1. HK Dvůr Králové 34:18 (18:12). Branky: Krejčí 8, Landsinger 5, Kačín 4 (3), Nový, Zdychynec 4, Wildt 3 (3), Bičiště, Říha 2, A. Nejdl, Fencl 1 – Groh 6, L. Picha 3 (2), Kirschbaum 3, Voňka 2, Bonaventura, Kamberský, Etrich, Pavelka 1. Rozhodčí: Rutta, Větrovský. Vyloučení: 2:3. ŽK: 1:3. Góly ze sedmiček: 6:2. Přihlíželo 285 diváků. Nejlepší hráči utkání: Říha – Blažek.

Další výsledky: Sokol Vršovice – Litovel 25:36, Náchod – Zlín odloženo, Velká Bystřice – Bystřice pod Hostýnem 34:39, Hustopeče – Vsetín 25:32, Chodov – Jičín B 24:23.

Program 4. kola: Dvůr Králové – Hustopeče, Litovel – Strakonice (sobota 10. října, 17), Velká Bystřice – Náchod, Bystřice pod Hostýnem – Jičín B, Vsetín – Chodov, Zlín – Sokol Vršovice.