„Facebook jsem si z vlastní vůle smazal před několika měsíci, akorát jsem nad tím trávil čas naprosto zbytečně“ přiznává Honza Kačín

Díl druhý: Honza „Káča“ Kačín (1997)


Ahoj Honzo,
Na úvod, odkud pocházíš, jsi Plzeňák?

Ahoj, ano narodil jsem se v Plzni a žiju tady doposud.
Asi jako naprostá většina kluků zkusí v dětství fotbal, nebo v posledních letech floorbal coby finančně nenáročný sport. V kolika letech jsi začínal s házenou, kdo tě k ní nasměroval? Zkoušel jsi ještě jiný sport?
S házenou jsem začal v šesti letech, na škole, kam jsem chodil díky tomu, že školu navštěvoval i bratranec a taky hrál házenou. Jako malý jsem zkoušel chvíli hokej a pak nějakou dobu souběžně s házenou tenis a sportovní gymnastiku. Obojí mě přestalo bavit i díky nulovému kolektivu a zůstal u házený.
Vzpomněl by sis kdo byl tvůj první trenér/ka?
V začátcích přípravce nás měl pod křídly Tomáš Černý, následně si mě vytáhli o kategorii výš pod pana Krále, následovali Martin Šafránek, Martin Šetlík, Pavel Touš a od starších žáků Miky Tonar, pod kterým jsem byl vlastně až do „Áčka“ v Plzni.

Na jakém postu hraješ, nebo na jakém postu jsi schopen podat kvalitní výkon? Jaké máš dle tvého odhadu herní vytížení? Myšleno čas strávený na hřišti. A zdali jsi se svou „minutáží“ v zápasech spokojený.
Hraju na levém křídle, kde jsem i začínal. Od mladších žáků jsem hrál až do juniorky střední spojku, ale v „Áčku“ jsem byl přesunut opět na křídlo a už tam zůstal, jen občas na trénincích v Plzni si zahraju na střední spojce. Věřím, že něco málo bych byl schopný tam odehrát i teď. S minutáží ve Strakonicích jsem spokojený, víceméně hrajeme s Lanym (Ondra Landsinger) napůl, jen občas, když se někomu daří míň, tak hraje více ten druhý, ale myslím, že spolu máme super vztah a vyjdeme si vstříc. Zároveň je mezi námi zdravá konkurence a řekl bych, že nás posouvá dál, obzvlášť na Ondrovi je vidět ten obrovský herní progres, který udělal od té doby, co jsem ho viděl prvně.
Podle herního nasazení a doposud předváděné hře jste zlepšili kredit strakonické házené. I když u nás se hraje pouze 1. liga, přesto si myslím, že i pro vás je to dobrá zkušenost. Jak jsi  u nás a obecně s fungováním oddílu spokojený?
Určitě, nejdůležitější je herní vytížení a ne vysedávat na lavičce, to člověka posune nejdál. S fungováním oddílu jsem spokojený, řekl bych, že na 1. ligu je to nadstandartní prostředí, které se vyrovná i některým klubům v extralize. Stejně tak divácká podpora. Věřím, že pokud ne letos, tak že příští sezónu do extraligy nakoukneme i když si myslím, že na to bude třeba ještě posílit kádr.
Dostal jsi už možnost ukázat se v plzeňském áčku? Nejenom zápisem na soupisku, ale i  nějakým časem na hřišti.
Nějakou možnost jsem dostal, ale asi se lišila od mých představ…když už nic, určitě mě to posunulo dál a dalo možnost tam trénovat i teď, když už jsem přestoupil do Strakonic.
Často býváš exekutorem7m hodů. Kolik bys jich z 10ti proměnil, kdyby proti tobě stál Lábus (Filip Kaiser)?  „Povedlo“ se ti někdy trefit brankáře přímo mezi lampy?  
Tak na Lábuse 10/10 😊 ne, dělám si legraci, ale těžko říct, asi by záleželo na tom jak se oba vyspíme, budeme to muset zkusit.
Máš nějaký moment (sportovní výsledek, vtipnou historku) spojenou s házenou na který rád vzpomínáš?
Toho je tolik, že to ani nejde vypsat…přeci jen od 6 let jsem byl na hale každý den. Co se týče výsledků, tak pro mě byl důležitý každý titul mistra ČR, který jsme s naším ročníkem vyhráli ve všech kategoriích kromě staršího dorostu, tam nám dvakrát utekl o bod. Výhra na Prague Cupu v dorostu. Rád vzpomínám i na titul v extralize, přestože jsem se na něm herním časem téměř nepodílel.
Co ty a zranění? Vyhýbají se ti, nebo máš nějakou partii těla náchylnou ke zranění?
No….minulá nedokončená sezóna společně s letošní byly první po několika letech co jsem odehrál bez zranění. Jen těch pár co mi napadne hned – zlomené kotníky, obě zápěstí, prsty na rukou, přetrhané šlachy, prasklá pata…ale nejhorší je jednoznačně koleno, s tím jsem si užil zatím 3 operace a přišel téměř o celou chrupavku a menisky. Ale i to je zkušenost, naučí vás to s tělem lépe pracovat, aby k tomu příště nedošlo. Přeci jen všechno zlý je pro něco dobrý ne? 😊
Většina loňského roku a zatím to vypadá, že i letos se jen tak nezačne, je na sport a sportovní aktivity mizerný, dlouhá výluka pokračuje, haly, posilovny zavřené. Pracuješ na sobě, cvičíš, běháš? Dostali jste od trenéra Zbírala „manuál“ jak překlenout předlouhou pauzu a fyzicky úplně nevyhořet? 
Eda, Martin Říha a já máme možnost trénovat v Plzni i přestože je 5. stupeň, extralize byla udělena výjimka, takže pro nás to zas takový výpadek není, teda kromě zápasů…když bylo ještě teplo, chodil jsem hrát tenis, beach volleybal a Říháč mě přemluvil ať si s ním jdu kopnout fotbal do TJ Seč, tak snad alespoň to nám bude umožněno. Manuál jsme nějaký konkrétní nedostali, ale už nikdo není malý, takže předpokládám, že jsou všichni soudní a dělají co je třeba, abychom mohli jít hned trénovat herní situace a ne se zdržovat nabíráním fyzičky.
Můžeš říci co děláš v civilním životě? Pokud ještě studuješ, máš představu, co bys chtěl v budoucnu dělat? Máš v úmyslu věnovat se sportu, nebo tvé představy o budoucnosti jsou diametrálně rozdílné?
Bohužel, moje studium skončilo po dvou semestrech na strojní fakultě v Plzni, Věnovat se sportu by bylo pěkné, ale pokud to není top úroveň, tak se tím člověk podle mé neuživí. Dělám vedoucího výroby, zaobíráme se čištěním průmyslových vod.
Pokud ti zbývá čas, jak ho trávíš? Zajdeš se mrknout třeba na jiný sport?
Mám přítelkyni, takže jsem většinu volného času s ní, podnikáme různé výlety a apod., vídáme se s rodinou, kamarády…nic neobvyklého. Občas zajdu na ten tenis, beach, chodím na ryby a když je čas tak sleduju fotbal – anglickou ligu – jsem velký fanoušek Manchestru United a asi jako spostu jiných ve volném času zapnu playstation, FIFU konkrétně 😊
V Plzni jsem ještě za komoušů ztratil půl roku života jako voják, onehdy byl večer strávený v pajzlu 4. cenové skupiny vrchol povyražení. Kam si v Plzni zajdeš posedět, dobře se najíst a poklábosit, poslechnout živou muziku?
Když si jdeme jen posedět pokecat, tak určitě volím Lokál pod divadlem, případné Hvězda na Borech, ale když se chceme zlejt, že nás doma nepoznají, tak Šum, známe se s majitelem, občas chodí na házenou a jsme tam jako doma 😊

Když už jsme u těch požitků, co by podle tvého gusta nemělo chybět na kvalitním meníčku, včetně nápojů?
Tatarák, nakládaný hermelín od Vojty Klause a i když na mě většina lidí plivne, tak cider, protože pivu neholduju a taky rum s kolou.
Co ty a sociální sítě? Dovedeš si představit digitální blackout?
Nevím jestli úplný blackout, ale facebook jsem si z vlastní vůle smazal před několika měsíci, akorát jsem nad tím trávil čas naprosto zbytečně. Mám Instagram, ale jestli jsem tam přidal 30 fotek za celou dobu, tak je to hodně. Využívám messenger a whats app. 
V polovině ledna by mělo v Egyptě startovat 27. mistrovství světa, tipni si kdo bude brát zlato, jak si myslíš, že se povede našemu omlazenému výběru a kdo bude nejlepším střelcem (hráčem) turnaje? (Otázky byly kladeny před začátkem MS, pozn. autora).
V téhle situaci je to hrozné těžké, spoustu hvězd mistrovství odříká na poslední chvíli, nikdo neví jaké budou soupisky, ale myslím si, že největšími favority jsou Norsko, Dánsko, Německo, Francie…tipnul bych si je v tomhle pořadí.
Na závěr nám prozraď, kdo podle tebe je v naší kabině největší seladon a lev salónů? Pokud bych se chtěl pobavit neotřelým humorem, za kým bych měl v týmu zajít?
Na lva salónů bych pasoval Pekyho a hned v závěsu Říháče, až na ty jeho příšerný boty, co si koupil jako poslední model. Nejvíc se nasměju s Edou, ale ne vždy se sejdeme s pochopením, spíše jen s poznámkou, že jsme kreténi, v tom lepším případě.
Díky a ať se ti daří,
J.
Taky děkuju a snad se brzy uvidíme na hale.