František Třeštík slaví 75. narozeniny

Blahopřání

Půlkulaté jubileum letos slaví někdejší strakonický brankář František Třeštík. Ve středu 9. června se dožívá v plné síle a svěžesti 75 let. Svoji sportovní dráhu spojil s českou házenou a posléze handbalem, to byla jeho srdeční záležitost. Stál mezi tyčemi, stejně jako ve fotbale, kterému se také věnoval (hrál i basketbal).

V profesní dráze je znám jako novinář, kterým byl a je celý život. Na házenou do „Máchovky“ chodí dodnes, v hledišti nechybí na žádném domácím utkání A-týmu mužů a většinou je přítomen i na zápasy ostatních ligových družstev HBC Strakonice 1921. Při příležitosti 75. narozenin se oslavenec podělil o dva pro sebe nezapomenutelné házenkářské zážitky, u kterých byl.

„Jako brankář jsem měl asi největší radost po zápase, který nebyl mistrovský. V roce 1972 jsme vyhráli rozhodující duel v turnaji O pohár městské části Zschopau, přestože jsme dohrávali ve dvojnásobném oslabení, branku jsem prostě zavřel. Turnaj se hrál v rámci státního svátku NDR a Němci – organizačně jinak perfektní – za žádnou cenu nechtěli, abychom jim pohár odvezli. Jako vedoucí prvního mužstva, ve kterém jsem působil 15 let, jsem zažil nezapomenutelné chvíle v kvalifikaci o postup do II. ligy v Jičíně. Podle prognóz se nám nedávaly nejmenší šance, ale my jsme z pěti zápasů čtyři vyhráli a historický postup byl náš. Bylo to v roce 1991, od této doby již Strakonice ligové soutěže nikdy neopustily. Právě v těchto dnech je tomu 30 let…“