„Házenou u nás doma řešíme skoro pořád“ říká Veronika Vávrová

Verča je třetí hráčka z týmu dorostenek, která byla oslovena reprezentačním tenérem dorostenek Červenkou k účasti na kempu výběru dorostenek a přátelskému utkání s Polskem.

Ahoj Verčo,
V kolika letech jsi začínala s házenou, kdo tě k ní nasměroval, nebo kdo tě přesvědčil, aby jsi to zkusila?
Házenou jsem začala hrát v šesti letech, ale už dávno předtím jsem trénovala doma s tátou, který mě učil jak správně házet.
Vzpomněla by sis kdo byl tvůj první trenér/ka?
Moje první trenérka byla Alena Švehlová, ale jak už jsem zmiňovala, jako první mě začal trénovat táta.

Od té doby už jsi odrovnala mraky párů bot, teď přichází pozvánka na kemp reprezentačního výběru dorostenek. Je to tvoje první „obsílka“ nebo už máš nějakou zkušenost se srazy tohoto druhu?
Už jsem byla na více reprezentačních akcích či specializovaných kempech, ale tohle je první v zahraničí a můj první mezinárodní zápas.
Tvoje generace se jak se říká povedla, ročníkově vás sice není mnoho, ale dosud sklízíte úspěchy, Žákovská liga, vítězství výběru Jčk na republikovém mistrovství. Jaký dosažený výsledek máš zatím
nejvýše?

Jako první velký úspěch byl asi v roce 2015, kdy jsme vyhráli Prague handball cup, ale největším úspěchem dodnes je asi výhra v žákovské lize.
Léta tě trénuje táta. Je na tebe přísnější, vidí u tebe chyby, které u jiných neřeší? Jak je to u Vávrů?
Myslím, že je na mě přísnější, hlavně po zápase vždy rozebíráme, co jsem dělala špatně.

V rodině je vás několik házenkářů, táta, bráchové Michal s Davidem, strejda Jirka, babi s dědou, mamka coby fandové, takže vlastně všichni. Typická „postižená“ rodina, kterých máme v klubu hodně.
Řešíte doma házenou nebo tohle téma nesmí do baráku?

Ano, házenou u nás doma řešíme skoro pořád, ať už naše zápasy nabo zápasy mužů až po bundesligu nebo nějaké mezinárodní turnaje.
Tento rok je na sport a sportovní aktivity velice skoupý, momentálně je opět dlouhá pauza. Pracuješ na sobě, cvičíš, běháš? Bydlíte v Pracejovicích, ideální prostředí vybízející k pravidelným výběhům.
Ano, chodila jsem běhat občas i s Michalem nebo Davidem. Cvičila jsem doma, ale už jsem ráda, že můžeme i v zpřísněných podmínkách trénovat spolu v hale.
Momentálně probíhá ME žen, které pro nás skončilo již v základní skupině. Přesto si troufám tvrdit, že naše „repre“ předvedla povedené výkony. Sledovala jsi nějaké zápasy, potažmo máš hráčku, která je ti herním projevem sympatická?
Sledovala jsem všechny zápasy české reprezentace, myslím, že je škoda, že se nedostali dál. Nejvíce se mi svými výkony líbila Markéta Jeřábková.

Můžeš nám říci co studuješ, máš představu, co bys chtěla v budoucnu dělat? Máš v úmyslu věnovat se oboru zabývající se sportem (FTVS), nebo tvé představy o budoucnosti jsou diametrálně rozdílné?
Chtěla bych se věnovat sportu i do budoucna a chtěla bych i studovat tento obor, ale ještě nevím vysoká škola je ještě daleko.
Vánoce za dveřmi, máš dárky vyřízené, nebo ještě s napětím očekáváš příjezd vozidla zásilkové služby? (Otázky byly kladeny cca týden před Vánoci – pozn. autora)
Dárky už mám skoro všechny vyřízené, ale na auto zásilkové služby jsem tento rok čekala celkem často.

Díky Veru, máš našlápnuto, tak vydrž!

J.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.