HBC Strakonice 1921 se svými příznivci vybral přes 40 tisíc korun pro Jasmínku

Charitativní akce

Dobrá věc se podařila! Částkou 43 300 korun přispěl strakonický oddíl házené čtyřleté Jasmínce z Vodňan, která se potýká s handicapem. Kvůli nemoci nemůže chodit. Ovšem má sen, že to jednou zvládne a spolu s rodiči stále bojuje. Aktuálně děvče potřebuje speciální ortézy, na které mohli dobrovolníci přispívat na donio.cz.

S příběhem Jasmínky klub seznámil hráč Tomáš Pek. A vedení oddílu se rozhodlo pomoci přímo a o podporu požádalo i své příznivce. V sobotu 20. listopadu, kdy sbírka celý den probíhala, pak byla předána zmíněná více než čtyřicetitisícová suma, a to po utkání první ligy mužů s Bystřicí pod Hostýnem. Také hosté předvedli krásné gesto a narychlo přispěli další částkou, kterou mezi sebou členové výpravy vybrali.

„Jsem moc rád, že jsme mohli pomoci někomu, kdo to potřebuje. Tímto chci poděkovat všem, kteří se do dobrovolné sbírky zapojili a přispěli. Cením si toho, že komunita lidí kolem házené pomohla, a to ne poprvé. Ještě jednou všem moc děkujeme. Jasmínce přejeme odvahu a vytrvalost v boji, který odhodlaně svádí, a co nejrychlejší pokroky,“ uvedl předseda oddílu Miroslav Vávra.

Na jeho slova navázal trenér A-týmu Michal Zbíral. „Je to krásný pocit, když vidíte, že můžete někomu pomoci. S klukama v šatně jsme vybrali nějaké peníze mezi sebou a přispěli jsme za celé mužstvo. Peníze poslal i náš bývalý spoluhráč Josef Klačo, jeho gesto velmi oceňuji. Díky všem, kdo se na sbírce podílel,“ řekl kouč.

Rodiče malé Jasmínky byli výší daru překvapení a dojatí. „Výše vybrané sumy pro mě byla velkým překvapením. Byla jsem absolutně nadšená, nečekala jsem to,“ uvedla maminka Šárka Binnhacková. Tatínek Ivan Česánek byl rovněž v šoku. „Nemohl jsem té částce uvěřit. Rozhodně jsem nečekal tak vysokou sumu. Moc všem děkujeme.“