I v okleštěné sestavě druholigové ženy dominovaly. Smetly poslední Turnov

II. liga žen

Jen se sedmi hráčkami do pole odjely k předposlednímu podzimnímu zápasu druholigové ženy Strakonic. I tak přivezly jasnou výhru! V sobotu 13. listopadu vyhrály na hřišti Turnova 40:18 (18:9) a potvrdily tak první místo v tabulce. O jeho udržení budou bojovat v závěrečném vystoupení první poloviny soutěže 20. listopadu doma proti druhé Astře Praha. Oba týmy mají shodně 13 bodů.

Jihočešky i v neúplné sestavě proti poslednímu družstvu druhé ligy od začátku vedly a držely si pohodlný náskok, který do přestávky vyšplhal až na devět branek. Po změně stran ještě narostl, když hlavní zásluhu na tom měly Veronika Vávrová a Eva Kordíková, které v součtu daly v celém zápase více než polovinu gólů (25).

Komentář trenéra Miroslava Vávry: „Od začátku byl průběh jasný, zápas se hrál plně v naší režii. Vypadli jsme z tempa jen kolem 15. minuty, kdy jsme přestali dávat góly. Jinak jsme ale ve druhé půli na hřišti dominovali. Soupeř byl velmi slabý a jeho poslední místo v tabulce odpovídá. Zápas se nehrál v žádném velkém tempu, hodně jsme skórovali z trháků.“

II. liga žen – 10. kolo: Turnov – Strakonice 18:40 (9:18). Branky: Šteffanová 6 – Vávrová 14, Kordíková 11, Hanzelínová 7, Kadlecová 4, Plojharová 3, Drábová 1. Rozhodčí: Ledvinka, Novotný. Vyloučení: 5:1. ŽK: 1:2. ČK: 1:0 (Adamová za 3 vyloučení). Góly ze sedmiček: 3:2.