Jihočeské léto s házenou začalo! Nekončící fronta před brankou i turnaj v miniházené

Krajské házenkářské soutěže na jihu Čech jsou u konce, letní počasí už se pomalu hlásí o slovo a tak startují letní akce, které jednotlivé házenkářské kluby připravují pro pobavení svých svěřenců i jako lákadlo pro širokou veřejnost. Hned v prvním červnovém týdnu bylo rušno zejména ve Strakonicích.

Dětský den v parku

Ve středu 1. 6. 2022 slavily všechny děti svůj svátek. Ne jinak tomu bylo ve Strakonicích, kde se oslavovalo ve velkém – na tradiční akci připravené pod záštitou Domu dětí a mládeže v městských Rennerových sadech.

Na akci určené pro celou rodinu participovaly všechny kroužky a subjekty, které pod DDM Strakonice vyvíjejí svou činnost. A tak zde pochopitelně nemohli chybět ani strakoničtí házenkáři, kteří zde prezentovali své aktivity. Pro budoucí možné adepty házené si zástupci HBC Strakonice 1921 připravili několik soutěžních disciplín jak z oblasti všeobecných pohybových aktivit, tak zaměřených přímo na specifické házenkářské dovednosti. Zájemci si mohli nechat změřit rychlost svého hodu míčem pomocí radaru, zkusit střelbu na přesnost či prověřit délku svého skoku na „zvířecím doskočišti“. Jak bylo vidět, o házenou je ve Strakonicích skutečně zájem – fronta před házenkářskou brankou neměla po celé odpoledne konce. Můžeme tedy jen doufat, že některé z nadšených dětí přenese svůj zájem z parku také do házenkářské haly.

Turnaj v miniházené 4+1 ve Strakonicích

V sobotu 4. 6. 2022 pak navazoval poslední ze seriálu jihočeských krajských turnajů pro nejmenší děti svou zastávkou ve Strakonicích. Dali si zde dostaveníčko nejmenší sportovci z celého kraje, aby naposledy před letními prázdninami poměřili síly v miniházené 4+1.

Pořadatelé využili krásného slunečného počasí, takže se hrálo najednou na 4 hřištích včetně jednoho venkovního kurtu. Turnaj byl tradičně rozdělen na dvě podkategorie, tj. přípravky (děti do 9 let) a minižactvo (děti 10 a 11 let). Na turnaj přípravek se přihlásilo celkem 21 týmů z Písku, Milevska, Českých Budějovic, Sezimova Ústí, Třeboně a Strakonic, které se utkaly ve 3 skupinách systémem každý s každým. Minižactvo pak odehrálo svá utkání v nedaleké tělocvičně TJ ČZ, kde se rovněž systémem každý s každým střetla 2 družstva Českých Budějovic, 1 zástupce ze Sezimova Ústí a 3 domácí strakonické týmy. Odehrálo se celkem 78 zápasů, což je na „jeden půlden“ opravdu slušná porce. A co je ještě víc – na hřištích se vystřídalo celkem 174 dětí – to už je pěkná nálož malých nadšených házenkářů!!!

Jak je v házené 4+1 standardní, ukazatel skóre tentokráte zůstal naprosto v klidu, na góly se opravdu nehrálo! Hlavním cílem bylo hrát jen a jen pro radost! Všechny děti si kromě sladkých odměn vysloužily obrovskou pochvalu, protože je vidět, jak za ten dlouhý rok házenkářsky narostly a už se jim daří hrát pohlednou akční házenou!

Ve strakonickém házenkářském areálu se sešlo velké množství příznivců házené a jak bylo na první pohled vidět – panovala skvělá nálada a všichni si slunečný házenkářský den užívali. Takže v září ve Strakonicích znovu na viděnou!