K bodu bylo blízko, muži v Brně prohráli opět o jediný gól

V předposledním utkání sezony házenkáři Strakonic nebodovali. V Brně v 5. kole play-out extraligy v neděli 13. května podlehli, stejně jako v základní části, o jediný gól. Tentokrát 29:30 (14:15). Na posledním místě tak zůstávají na 11 bodech, předposlední Brno si polepšilo na 20 bodů.

Oba týmy hrály už jen o čest, prohra tedy Jihočechy tolik bolet nemusela. I když samozřejmě chtěli uspět. „Porážka mě mrzí kvůli tomu, že hodně prostoru dostali mladí hráči, kteří tolik šancí nedostávali. Zasloužili si uspět, aby věděli, že utkání dokážou zvládnout,“ uvedl trenér Roman Marienka st.

K vidění byl vyrovnaný souboj, i když většinu času byli ve vedení domácí. V poločase byli lepší díky gólu v posledních vteřinách. Po změně stran ale hosté otočili a čtvrt hodiny před koncem vedli dokonce o dvě branky 23:21. „Brňané si vzali time out, snížili a poté po našich dvou nevynucených chybách získali náskok zpátky. Až do konce byl rozdíl těsný,“ přiblížil kouč.

V závěru nevyužil sedmičku Wildt a ani z posledního útoku pát vteřin před koncem duelu Strakoničtí neuspěli, střela Tomáše Nejdla skončila těsně vedle. „Nezvládli jsme koncovky po našich timech. Třeba deset vteřin před přestávkou za stavu 14:14, kdy jsme zahráli netakticky a do půle jsme ještě inkasovali. V závěru utkání jsme zase zbrkle rozehráli, museli jsme znovu a tím ztratili drahocený čas,“ upřesnil Marienka. Dodal ještě, že v zápase držel naděje týmu v brance výborný Jakub Jareš. Bez něj by byl zápasduel méně dramatický.

STRABAG Rail extraliga mužů – 5. kolo play-out: SKKP Handball Brno – HBC Strakonice 1921 30:29 (15:14). Branky: Havlát 6, Koubek 4 (2), Hlípala, Burget, Hastík 4, Petrovič, Kučera, Adamčík, Cabák 2 – Mošovský 7 (3), A. Nejdl 6 (2), T. Nejdl, Pek 3, Schwarz, Landsinger, Tockstein, Wildt 2, R. Marienka ml., Samek 1. Rozhodčí: Hájek, Macho. Vyloučení: 1:2. ŽK: 3:2. Góly ze sedmiček: 2:5. Diváků: 150.