Ke splnění cíle bylo hodně daleko. Mladší dorostenky podlehly Porubě 22:31

I. liga mladších dorostenek

Cílem byl zisk dvou bodů. Realita? Jasná porážka! Strakonické prvoligové mladší dorostenky nezvládly zápas s papírově přijatelným soupeřem z konce tabulky a na konto jim v sobotu 25. února přibyla jubilejní desátá porážka. Ve 14. kole soutěže podlehly na hřišti Sokola Poruby jasně 22:31 (10:19).

Přitom domácí tým měl před utkáním jen o dva body více a Jihočešky si věřily také proto, že na podzim první vzájemný souboj opanovaly 31:24. Odveta se tedy Ostravankám vydařila co do výsledku dokonale. V tabulce je tým od Otavy stále na předposlední desáté příčce s šesti body, na nejbližší soupeře před sebou teď ztrácí čtyři body.

Poruba vedla na začátku 5:0, když Strakonice zahodily sedmičku. Rozdíl pak stáhly na čtyři branky, ale ze stavu 10:6 udělaly domácí hráčky 14:6 ve 23. minutě a na konci poločasu se jim povedla ještě tříbranková série z 16:9 na 19:9. Korigující desátý gól hostující družstvo vsítilo necelou půl minutu před přestávkou. Úvod druhého dějství byl ve znamení naopak tříbrankové šňůry Jihočešek, Poruba kontrovala dvěma trefami za sebou. Ve zbylém čase se už prakticky hrálo gól za gól, o jeden víc přece jen dalo domácí družstvo.

Komentář trenéra Martina Haranta: „Na utkání do Poruby jsme odjížděli s jednoznačným cílem – vyhrát a získat dva body. Bohužel tento cíl byl v nedohlednu již po necelých sedmi minutách, kdy jsme prohrávali 0:5. Nervozita v útočné fázi, opět mnoho technických chyb, nepřesná a nedůrazná střelba. To vše nám neumožnilo snižovat náskok, spíš naopak. Každá takováto chyba byla potrestána gólem v naší síti. Úvod druhého poločasu vypadal na možné zdramatizování zápasu, ale sil ubývalo a skóre z prvního poločasu určilo vítěze i přes náš zlepšený herní projev. Nyní nás čeká zápasová pauza, v níž se budeme chtít soustředit na naše známé chyby, dostatečně začlenit nové hráčky a připravit se na pokračování soutěže.“

I. liga mladších dorostenek – 14. kolo: Sokol Poruba – Strakonice 31:22 (19:10). Branky: Mbaye 10 (3) – Švecová 10 (1), Horažďovská 6 (2), Benešová 3, Harantová 2 (2), Remešová 1. Rozhodčí: Fukala, Petruška. Vyloučení: 3:1. ŽK: 1:2. Góly ze sedmiček: 3:5. Diváků: 21.