Klíčová bitva se blíží! Češi přivítají Severní Makedonii 13. dubna, jaká je nominace?

Dvojzápas o mistrovství světa s tradičním rivalem. Češi začnou kvalifikaci se Severní Makedonií na domácí půdě, ve zlínské Sportovní hale Datart přivítají atraktivního soupeře už 13. dubna (20:15). Lístky jsou stále v prodeji, ale rychle mizí, zakoupit volná místa můžete na tribunách D a F. Pojďme vytvořit pekelnou atmosféru a pomoct národnímu týmu v cestě za vítězstvím!

Starý známý soupeř, s nímž má národní tým bohatou historii. Češi se s Makedonií utkali v posledních deseti letech v deseti soutěžních kláních, jaká je vzájemná bilance? Extrémně vyrovnaná: čtyřikrát slavil národní tým, čtyřikrát soupeř a dvakrát duel skončil remízou.

Reprezentace dotáhla povedený výkon k postupům z kvalifikační skupiny o ME 2018 i ze základních skupin evropských šampionátů 2018, 2020, kdy se s Makedonci potkala. Naopak neúspěšné byly kvalifikační skupina na ME 2016, kvalifikaci na MS 2017 a základní skupiny mistrovství Evropy 2012 a 2014, kde se oba celky střetly.

Teď přichází jedinečná šance převrhnout bilanci na naší stranu. Přijďte ve Zlíně reprezentaci podpořit a pomoct jí k vytouženému postupu na světový šampionát. Jak vypadá nominace?

Nominace národního týmu na kvalifikační dvojutkání se Severní Makedonií

Brankáři: Tomáš Mrkva (Bergischer HC – GER), Šimon Mizera (HC Zubří)

Levá křídla: Jakub Hrstka (DRHV 06 – GER), Marek Vančo (HC Elbflorenz 2006 e.V. – GER)

Levé spojky: Matěj Klíma (VfL Lübeck-Schwartau – GER), Vojtěch Patzel (HCB Karviná), Dominik Solák (HCB Karviná)

Střední spojky: Tomáš Babák (Bergischer HC – GER), Matěj Havran (HC Zubří), Lukáš Mořkovský (HC Zubří), Martin Březina (TJ Dukla Praha)

Pravé spojky: Stanislav Kašpárek (HC Meshkov Brest – BLR), Diudonné Mubenzem (Mubenzem Dieudonné (HSC 2000 Coburg – GER), Tomáš Piroch (US Créteil Handball – FRA)

Pravá křídla: Tomáš Číp (CS Minaur Baia Mare muži – ROU), Mathias Choleva (SKP Frýdek-Místek)

Pivoti: Václav Franc (HCB Karviná), Leoš Petrovský (TuS Nettelstedt-Lübbecke – GER), Daniel Režnický (Talent Plzeň), Jan Užek (HCB Karviná), Štěpán Zeman (VfL Gummersbach – GER)