Konec! Házená kromě nejvyšších soutěží mužů a žen anuluje sezonu

Sezona 2019/2020

S ohledem na aktuální situaci v České republice týkající se pandemie onemocnění COVID-19, rozhodla exekutiva Českého svazu házené na svém jednání 26. března o ukončení aktuálního soutěžního ročníku 2019/2020 pro všechny soutěže řízené soutěžní komisí ČSH, s výjimkou nejvyšších soutěží (STRABAG Rail Extraliga mužů a MOL liga žen, Českého poháru mužů a žen).

Všechny výsledky soutěžního ročníku 2019/2020 výše uvedených soutěží (s výjimkou STRABAG Rail Extraligy mužů, MOL ligy žen a Českého poháru mužů a žen) se anulují. Zařazení družstev do soutěží pro soutěžní ročník 2020/2021 provede soutěžní komise ČSH a schválí exekutiva ČSH dle stavu přihlášek do nového soutěžního ročníku 2020/2021 a zařazení družstev do soutěží v soutěžním ročníku 2019/2020. Ve výjimečných případech může exekutiva rozhodnout o zařazení družstva do vyšší (případně nižší) soutěže, než kterou hrálo v anulovaném soutěžním ročníku.

„Usnesení bylo přijato jednomyslně všemi členy exekutivy. Co se týče ostatních soutěží, tedy STRABAG Rail Extraligy, MOL ligy, Českého poháru mužů a žen, budou soutěžní komise a exekutiva podnikat další kroky v součinnosti se zúčastněnými oddíly. V případě MOL ligy koordinuje soutěžní komise i exekutiva další kroky také se Slovenským svazem házené, se kterým jsou oba orgány v intenzivním kontaktu prostřednictvím slovenského předsedy a prezidenta ČSH,“ uvedl šéf české házené Jaroslav Chvalný.