Konstantní výkon po celý zápas přinesl házenkářům pohodlné vítězství nad Vsetínem

I. liga mužů

Potvrdili dva body z venku! Strakonické áčko mužů zvládlo i druhé utkání nového ročníku I. ligy a má tak plný počet čtyř bodů. V sobotu 25. září si mužstvo bez problémů v domácí premiéře před zaplněným hledištěm poradilo se Vsetínem, který porazilo o devět branek 33:24 (18:9). V tabulce je o skóre třetí za vedoucí Litovlí a druhou Bystřicí pod Hostýnem.

Strakoničtí začali zápas stejně jako o týden dříve ve Dvoře Králové, kdy si hned vypracovali pohodlné vedení. Brzy vedli o tři branky a náskok pomalu navyšovali až na poločasových devět branek. Ve druhém dějství vedli v poslední desetiminutovce čtyřikrát o deset gólů a jednou dokonce o jedenáct (33:22 na začátku 58. minuty po proměněném trháku Tomáše Peka), poté ale dvakrát skóroval soupeř a zůstalo tak u devítibrankového rozdílu. Druhý poločas tedy skončil smírně.

Komentář trenéra Michala Zbírala: „Základ vítězství byl v kvalitní obraně, fungovala nám celý zápas. Současně se nám dařilo i v útoku, kde jsme nedělali tolik chyb. Oba tyto faktory platily v průběhu celého utkání, neměli jsme žádný výpadek, drželi jsme konstantní hru. To rozhodlo! Vsetín byl stejně silný soupeř jako před rokem, ale pohlídali jsme si některé situace. Pomohla nám i atmosféra, kterou nám tradičně dokážou vytvořit naši fanoušci. Náboj utkání byl cítit už před zápasem, je to jiné, než když přijedeme do poloprázdné haly někde venku. Bylo plno, lidé nás hnali dopředu, rozhodně to vliv na psychiku má.“

FAKTA

I. liga mužů – 2. kolo: HBC JVP Strakonice 1921 – KH Vsetín 33:24 (18:9). Branky: Kaplan 7, Říha 6 (4), Nový 4, Bičiště, Krejčí 3, A. Nejdl, O. Landsinger, Mošovský, Sedlák 2, Pek, Wildt 1 – Magrla 7 (2), Nesvadba 3, Indrák, R. Číž, Polášek, V. Číž, Jarošek, O. Číž 2, Weintritt, Ištvánech 1. Rozhodčí: Beňuš, Ledvinka. Vyloučení: 1:2. ŽK: 1:1. Góly ze sedmiček: 4:2. Nejlepší hráči utkání: Kaplan – Magrla.

Další výsledky: Sokol Vršovice – Dvůr Králové 24:20, Litovel – Velká Bystřice 28:26, Bystřice pod Hostýnem – Náchod 32:23, Chodov – Zlín 27:25, Hustopeče – Jičín B 24:24.