Kouč: Fanoušci a atmosféra by nás měla tlačit dopředu, to je naše největší výhoda

I. liga mužů

Poprvé v nové sezoně se strakoničtí muži představí v domácí hale. V sobotu 25. září od 17 hodin bude jejich soupeřem Vsetín. Tým, který stejně jako Jihočeši v úvodním utkání soutěže získal dva body, když doma přehrál Chodov 32:28. V předešlém nedohraném ročníku, kdy na sebe mužstva narazila 29. září (potkávají se tak znovu téměř přesně po roce), zvítězili Valaši doma 30:27. Kdo si povede lépe tentokrát?

Michal Zbíral (trenér Strakonic) před utkáním se Vsetínem:

„Vsetín vnímám spolu s Litovlí jako jednoho z nejtěžších soupeřů v soutěži. I když moc nevíme, co očekávat. V minulé sezoně nám zápas proti němu dost nevyšel, prohráli jsme 27:30. Nezvládli jsme ho hlavně v obraně. Čekám těžkého a zkušeného protivníka, kdy tým je současně kombinovaný s mladými hráči. V brance je zkušený Petr Orság, v Hranicích byl dlouholetou oporou Petr Magrla. Vrátil se zkušený Lukáš Weintritt. A k tomu mužstvo vede zkušený trenér Andrej Titkov, takže nás rozhodně nečeká nic jednoduchého.

Měli bychom ale nastoupit v nejsilnějším možném složení. Některé posty si ještě sedají, ale je začátek sezony, ještě nebyl dostatek času na sehrání. O kostře mužstva mám však jasnou představu. Doufáme, že bude plná hala, že si lidé najdou po dlouhé době zase čas na házenou. To by nás mělo hodně povzbudit. Důležité bude, jak vstoupíme do utkání, jak se nám bude dařit kombinace a jak budeme bránit.

Rozhodně máme tým na to, abychom vyhráli. Musíme se ovšem vyvarovat zbytečných chyb, přičemž hlavní je hrát skvěle v obraně. Rozhodně chceme využít domácího prostředí. Fanoušci a atmosféra by nás měla tlačit dopředu, to je naše největší výhoda…“