Kouč Zbíral: Hodně jsme ztroskotávali v koncovce, což byl kámen úrazu

Na lavičce mužů stál Michal Zbíral jako hlavní trenér poprvé. Tedy s plnou zodpovědností za vše, koučování bylo plně v jeho režii. Po skončení zápasu 6. kola první ligy mohl být spokojený, jeho svěřenci v sobotu 3. listopadu doma porazili poslední Náchod 28:21 (13:11).

Oddychl jste si po vítězství, že vaše premiéra coby hlavního trenéra dopadla úspěšně?Pociťoval jste vůbec před zápasem nervozitu?
Byl jsem rád, že první zápas dopadl takhle. Nervozitu jsem pociťoval, ale stejnou jako v předchozích duelech.

Soupeř držel krok čtyřicet minut. Proč se vám nepovedlo rozhodnout o vítězství dříve? Šance jste měli…
Hodně jsme ztroskotávali v koncovce, což byl kámen úrazu. V obraně jsme Náchod dokázali eliminovat, spadlo nám tam však pár nešťastných gólů, nějaké odražené míče se vrátily přímo soupeři, takže proto byl stav dlouho vyrovnaný.

Místy působila hra rozháraně a chaoticky. Viděl jste to také tak? Čím to bylo dáno?
Snažili jsme se hrát rychle a bohužel z toho jsme vytvořili spoustu technických chyb. Na tom je potřeba ještě zapracovat.

Ano, dělali jste hodně technických chyb a v zakončení jste také dost šancí neproměnili. Přitom se nezdálo, že by Náchod vytvořil takový tlak, abyste nehráli a nezakončovali v klidu…
Pod tlak jsme se dostali sami vinou neproměňování příležitostí. Ve druhé půli se k tomu ještě přidal druhý gólman Náchoda, který svými zákroky na hraně fair play znepříjemňoval klukům zakončení.

Do druhého poločasu nastoupil v brance Filip Kaiser a odchytal skvělý poločas, úspěšnost měl určitě padesát procent. Proč nedochytal Jindřich Mráz?
Jindra začíná první poločas, pak se s Filipem střídají. Pokud se jednomu nedaří, tak do toho zasáhne. Takhle jsme s klukama domluveni. Každopádně Filip ukázal zatím nejlepší výkon a byl určitě důležitým faktorem vítězství.

FOTOGALERIE ZE ZÁPASU: http://jindrichovsky.rajce.idnes.cz/