Královské cheers, doprovodné stíhačky, zlatá trička

Po historickém titulu mistrů světa IHF 2021 mužů v neděli v noci v Káhiře ukončil trenér Dánska Nikolaj Jakobsen a jeho zlatí dánští hráči více než tři týdny trvající pobyt uvnitř „bubliny“.
Téměř okamžitě poté, co si vyzvedli zlaté medaile a zvedli trofej po vítězném finále proti sousednímu Švédsku 26:24 (13:13), obdrželi pomocí videorozhovoru blahopřání od dánského korunního prince Frederika.
„Korunní princ nám vždy projevoval podporu a samozřejmě to znamená hodně,“ uvedl dánský Lasse Sva. „Gratuloval nám k vítězství a byl velmi šťastný za nás i za celou zemi.“
Na pozápasové konferenci po všech náležitostech trenér Jakobsen stroze oznámil „Právě teď chci nastoupit do autobusu a vrátit se do hotelu a oslavovat se svými hráči.“

Mathias Gidsel pro TV2 Denmark dal k dobru jednu z mnoha příhod z pozápasové euforie. „Šel jsem do postele, ale pak přišel Mikkel Hansen a znovu mě z ní vytáhnul. Myslím, že se mu to podařilo třikrát nebo čtyřikrát, zvedl mě z postele, posadil na židli a podal mi pivo, takže to nakonec byla dlouhá noc včetně stylové hudby, kterou režírovali (Magnus) Saugstrup a (Mads) Mensah“. Podle Jakobsena oslava skončila v pondělí ráno kolem osmé hodiny. Brzy poté, po krátkém spánku, celá dánská delegace a hrstka dánských médií, kteří je doprovázeli po celou cestu Egyptem 2021, nastoupili do soukromého letadla na káhirském letišti a odletěli směr Dánsko. Na hráče čekala speciální edice hracích triček s jejich jmény a čísly v barvě jejich medaile, zlaté, zatímco doprovodný personál měl na sobě dánské košile, Ve 12:15 (SEČ) vyrazila dánská „expedice“ na cestu domů.
Jakmile charterový let dorazil do dánského vzdušného prostoru, přivítaly ho dvě stíhačky F-16 ze základny dánského letectva ve Skrydstrup, stíhačky se směrovkou v barvách dánské vlajky. Piloti z kokpitu pozdravili vztyčeným palcem, celá scenérie byla dech beroucím zážitkem pro každého.
Po příletu na kodaňské letiště Kastrup v 16:30 (SEČ) je přivítal záchranný vrtulník letící nízko nad úrovní s další dánskou vlajkou. Více než 12 000 litrů vody bylo rozprášeno letištními záchrannými vozidly po obou stranách letadla, doplněno sirénami a blikáním světel.
Bohužel v tomto roce, na rozdíl od roku 2019, kdy Dánsko zvítězilo na domácí půdě a uvítalo jej v Kodani 1000 lidí, kvůli COVID-19 nebylo žádné sekání s fanoušky a jakmile oficiální přivítání skončilo, hráči se rozloučili a vydali se na cestu domů nebo do svých klubů soukromými auty a taxíky.

Zdroj: IHF