‘Les Bleus’ chtějí v Egyptě zapomenout na blamáž z letošního Eura

Po prvním zisku zlatých medailí v roce 1993, na dalších 13ti evropských šampionátech Francouzi chyběli na stupních vítězů pouze 3x. Největší propad zaznamenali na letošním Euru, když po porážkách od Portugalska a Norska nepostoupili ze základní skupiny a obsadili na francouzské poměry katastrofální 14. místo. V tomto mužstvu nastoupili čtyři legendární hráči Nikola Karabatic, kapitán Cedric Sorhaindo, Luc Abalo a Michael Guigou ze zlaté éry francouzské házené, kteří si vysloužili přezdívku ‘Les Experts’. V období 2008-2010 získali hráči galského kohouta všechny tři tituly, mistrů světa, Evropy a olympijských vítězů.
Trenér Guillaume Gille (44 let) má k dispozici několik hráčů nové generace, Nedim Remili, Ludovic Fabregas, Melvyn Richardson mají předpoklady stát se pokračovateli zlaté éry francouzské házené. Francie vstoupí do turnaje proti Norsku, kterému má co vracet, dále je čeká Rakousko a házenkářsky exotické USA.

„Výsledek prvního utkání bude rozhodující pro další vývoj ve skupině. S Nory jsme se za poslední léta střetli mnohokrát, očekáváme tuhý, ale skvělý boj, Rakousko bude stejně silné jako na posledním Euru v domácím prostředí“ dodává trenér Guillaume Gille.

Ve francouzském výběru se také objeví M. Richardson, syn Jacksona Richardsona, bývalá světová superstar a inovátor světové házené, hráč planety 1995. Společně s mladíky Fabregasem, Remilim, Dikou Memem a Romainem Lagarde, je Richardson signálem, že dopravník talentů se nezastavuje a naznačuje, že by se mohla rodit další skvělá éra ‘Les Bleus’.

Klíčoví hráči: Melvyn Richardson, Dika Mem, Ludovic Fabregas.
Skupina E – (Norsko, Rakousko, Francie, USA)

Zdroj: IHF

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.