Lovosice mají dobře poskládaný mančaft, říká před domácí odvetou trenér Zbíral

Chance extraliga

Aktuálně druhý tým Chance extraligy bude předposledním domácím soupeřem strakonických házenkářů v tomto roce. V sobotu 3. prosince k Otavě dorazí Lovosice. Tým, který má z patnácti odehraných zápasů na kontě třináct výher a dvě porážky (obě utrpěl s vedoucím Talent týmem Plzeňského kraje). Duel začne netradičně už v 15 hodin, protože večer je na programu oddílový ples.

Trenér Michal Zbíral očekává silného protivníka na úrovni právě Plzně nebo mistrovské Karviné, s níž se Jihočeši doma střetli nedávno (27:40). „Výsledky Lovosic mluví za vše. Mají v týmu zkušené i mladé hráče, je to dobře poskládaný mančaft,“ konstatoval.

V prvním měření sil se Strakoničtí prezentovali velmi dobrým výkonem, Severočechům zatápěli, dokonce vedli, ale nakonec podlehli o tři branky (29:32). Lze si z tohoto klání vzít poučení i do odvety? „Myslím, že si můžeme nastavit do hlav, že se i s takovým soupeřem dá hrát. A že když nám to klapne, můžeme s ním držet krok,“ zmínil kouč. Sílu Lovosic vidí v rychlé hře a hře s křídly do rychlých útoků. „A na spojce mají Jaroslava Trkovského, který je jedním z nejnebezpečnějších hráčů v extralize,“ zdůraznil Michal Zbíral.

Podzimní porce zápasů se pomalu blíží naplnění, z 18 utkání mají týmy odehráno 15, zbývají tedy poslední tři. Strakonice dva odehrají doma. Nyní hostí Lovosice, o týden později jedou na hřiště SKKP Brno a tečku udělají za další týden před svými fanoušky s Frýdkem-Místkem. S ohledem na problémy se sestavou zaviněné zraněními už nováček vyhlíží zimní pauzu.

„Odehrané zápasy se trochu projevují na psychice. Ale především se projevila větší náročnost soutěže, která nás dohnala už zhruba před měsícem, kdy se nám začala kupit zranění. Teď to stojí na pár hráčích, jedeme už trošku systém regenerace – tedy dát se dohromady na utkání. Vyhlížíme tedy konec podzimu s tím, že si hráči oddychnou a odpočinou si. Na druhou stranu víme, že se v lednu musíme dobře připravit. Bude to tedy opět náročné. Je to začarovaný kruh,“ vysvětlil Michal Zbíral.