Lukáš Baierling před Kopřivnicí: Rozhodne, kdo podá lepší týmový výkon

Chance extraliga

Soupeře, nad kterým hned ve 2. kole slavili první vítězství po návratu do nejvyšší soutěže, v sobotu 26. listopadu znovu potkají strakoničtí házenkáři. V rámci 15. kola Chance extraligy zajíždějí do Kopřivnice, kterou doma porazili v dramatickém závěru gólem vteřinu před koncem 32:31. V tabulce dělí oba celky čtyři body, Jihočeši jsou se sedmi body dvanáctí, Kopřivnice s 11 body devátá.

Je reálné přivézt první body z venku právě z Kopřivnice? „Kluci říkali, že na sociálních sítích je vidět, že motivaci na nás soupeř má. Ale stejně to máme i my. Potřebujeme sbírat body, kde se dá a tohle je jedno z mužstev, s nímž máme šanci. Uděláme všechno pro to, abychom bodovali,“ prohlásil hráč Lukáš Baierling.

První utkání bylo velmi vyrovnané, když štěstí se nakonec přiklonilo k nováčkovi soutěže. „Čekali jsme takový průběh a budeme doufat, že obdobný bude i v odvetě. Očekávám bojovný zápas. Bude to o tom, kdo podá lepší týmový výkon. Tohle podle mě rozhodne,“ zdůraznil Lukáš Baierling. Osobně podle svých slov očekával v prvním vzájemném duelu větší nasazení a větší touhu po vítězství ze strany soupeře. „Ale uvidíme, jak to bude u nich doma. Zvlášť s námi asi budou Kopřivničtí chtít ukázat, že jejich minulá remíza v Prešově nebyla náhodná, od toho se budou chtít odrazit. My zase chceme potvrdit, že se s nimi dá hrát.“

Strakonickým se do sestavy vracejí dlouhodobí marodi. „Budeme doufat, že náš výkon půjde nahoru. Chceme navázat na první poločas s Karvinou a budeme doufat, že takto odehraný by nám mohl zajistit bodový zisk v Kopřivnici. Nesmí však přijít pasáže, které nás budou srážet gólově nebo herně dolů,“ uzavřel Lukáš Baierling.