Martin Říha: Podali jsme vynikající kolektivní výkon, skóre mohlo být i vyšší

I. liga mužů

Šestnáct gólů. Takový byl konečný rozdíl ve skóre mezi strakonickými házenkáři a hosty ze Dvora Králové, kteří v sobotu 3. října na jihu Čech utrpěli debakl 18:34 (12:18). Druhý poločas se hrál jasně v režii domácích, kteří ho proměnili v exhibici. Diváci si v ní přišli na své, viděli 16 branek v síti Východočechů a jen šest v domácí brance. Rozdíl mezi protivníky byl markantní. A kdyby Strakoničtí využili i další šance… Ovšem základ byl opět v defenzivě, což nejlépe ilustruje pouhých šest inkasovaných gólů ve druhé půlhodině (hosté v ní navíc neproměnili dvě sedmičky). Jak duel viděl Martin Říha, autor dvou gólů, jenž byl v utkání vyhlášen nejlepším hráčem strakonického mužstva?

Martin Říha, nejlepší hráč Strakonic: „Naše hra se vcelku nezměnila. Do zápasu jsme vstoupili dobře, i když v polovině první půle soupeř srovnal a pak dokonce vedl. My jsme se však následně vrátili ke své hře a v dalším průběhu jsme podali vynikající kolektivní výkon. Skvěle fungovala obrana, brankář Filip Kaiser zachytal také výborně. Z naší strany to byl dobrý zápas, ale samozřejmě je možné hrát vždy ještě o něco lépe. Rozdíl ve skóre mohl být větší. Dvůr Králové měl velmi nepříjemný střed obrany, dokázali jsme si s tím však poradit. Nacházeli jsme volné prostory a jednoduchou hrou jsme hosty přehrávali – druhou vlnou a trháky. To z mého pohledu rozhodlo. Máme výbornou fyzičku, což prodáváme v každém utkání.“

V příštím klání čeká Strakonice šlágr na hřišti Litovle, která vyhrála všechny své tři dosavadní duely. Zápas je na programu v sobotu 10. října od 17 hodin.