Matador Josef Klačo má jasno: Dvůr Králové porazíme! Na sto procent

I. liga mužů

Jde-li o domácí utkání, neberou strakoničtí muži jako úspěch nikdy nic jiného než dva body. Vítězství je vždy povinností. Odčinit porážku ze Vsetína a především si užít zápas s vynikající diváckou podporou. S tím půjde v sobotu 3. října do zápasu 3. kola první ligy tým kolem trenéra Michala Zbírala. Začátek je tradičně v 17 hodin.

Zatímco v domácí premiéře Strakoničtí inkasovali pouhých 16 gólů od Jičína B, ve Vsetíně to bylo dvakrát tolik při porážce 27:30. „Nebyli jsme nijak špatní nebo nepřipravení. Udělali jsme však spoustu technických a individuálních chyb při bránění a také to nešlo v útoku. Pak jsme se ještě nadechli a vše bylo, jak má být. Bohužel to přišlo pozdě,“ vrátil se k minulému duelu hráč Josef Klačo. Porážku na začátku soutěže bere jako ponaučení. A facku. „Probere nás k lepším výkonům! Z tohoto pohledu je to tedy možná i dobře, že přišla takto na začátku soutěže. Doufám, že do budoucna všechno bude klapat, jak má,“ zdůraznil.

Druhým domácím soupeřem Jihočechů bude zmíněný Dvůr Králové, tradičně nepříjemné mužstvo prezentující se silovou házenou. „Ano, je to neoblíbený tým pro každého. Hraje tvrdou a někdy až zákeřnou házenou. I když to podle mě trochu zmizelo s odchodem starších hráčů, ti mladí už to berou víc házenkářsky,“ řekl na adresu třetího protivníka a jednoznačně prohlásil: „Dvůr porazíme! Na sto procent!“ Pokud všichni hráči podají stoprocentní výkon, nemají podle něj Východočeši šanci. „Dvůr nemá takové kvality jako my. Musíme to jen potvrdit na hřišti,“ doplnil.

Ještě tento víkend se sportovní akce budou hrát s diváky, dalších minimálně čtrnáct dnů to bude jinak. Vláda jako jedno z opatření proti šíření koronaviru nařídila od pondělí 5. října dvoutýdenní zákaz shromažďování většího počtu osob. I z tohoto pohledu bude sobotní klání jiné. Ještě s fanoušky, poté další domácí zápas bez nich. Jak to vnímá Josef Klačo? „Přemýšlel jsem o tom a mohu jen zopakovat, co jsem řekl: Pojďme ukázat, že házenou umíme a užijme si to. Aby byli diváci a vůbec všichni kolem házené spokojeni,“ uzavřel zkušený matador.

Dvůr Králové má ze dvou kol stejnou bilanci jako Strakonice. Na úvod vyhrál v Náchodě 24:19, poté ale doma podlehl Sokolu Vršovice 22:28.