Mistrovskou Barçu čeká dosud nejtěžší zkouška

Třetímu kolu Ligy mistrů EHF mužů 2021/22 vévodí francouzsko-německý zápas týdne a odveta finále Ligy mistrů EHF 2014/15. Ve skupině A bude muset Aalborg odolávat vedru ve Skopje, zatímco Záhřeb doufá, že proti Elverumu ukončí dlouhou sérii porážek, Meškov usiluje o první body v sezoně. Ve skupině B usilují Kielce a Paříž o první venkovní výhry v sezoně, a to v Záporoží a Flensburgu, zatímco Dinamo Bukurešť se pokusí získat druhé domácí vítězství, a to proti Portu.

SKUPINA A
HC Vardar 1961 (MKD) vs Aalborg Håndbold (DEN)
Středa 29. září, 18:45 SELČ, přímý přenos na EHFTV

HC PPD Zagreb (CRO) vs Elverum Handball (NOR)
Středa 29. září, 20:45 SELČ, přímý přenos na EHFTV

HC Meškov Brest (BLR) – Pick Szeged (HUN)
Čtvrtek 30. září, 18:45 SELČ, přímý přenos na EHFTV
Česká spojka Stanislav Kašpárek, který do Brestu přišel před sezonou, hrál v letech 2018 až 2021 za Szeged. Kašpárek: „V Szegedu jsem strávil tři roky, mám tam spoustu kamarádů. Bude to pro mě zvláštní zápas, trochu zvláštní pocity. S některými hráči jsem už mluvil, ptal jsem se jich, jak se jim daří. Těším se, až se s nimi znovu setkám“

MOTW: Montpellier HB (FRA) vs THW Kiel (GER)
Čtvrtek 30. září, 20:45 SELČ, přímý přenos na EHFTV
Montpellier je čtrnáctinásobným francouzským mistrem (na trofej však čeká od roku 2012, kdy začala nadvláda PSG), zatímco Kiel je s 22 tituly rekordním vítězem bundesligové trofeje.

SKUPINA B:
HC Motor (UKR) vs Lomza Vive Kielce (POL)
Středa 29. září, 18:45 SELČ, přímý přenos na EHFTV

Telekom Veszprém HC (HUN) vs Barça (ESP)
Středa 29. září, 18:45 SELČ, přímý přenos na EHFTV
Barça je jediným týmem, který vyhrál první dva zápasy ve skupině B, zatímco Veszprém má dva body po výhře nad Paříží a prohře v Kielcích.
Veszprém a Barça proti sobě v evropských soutěžích nastoupily 23krát od roku 1986. Barça vyhrála 16krát, včetně dvou zápasů v minulé sezóně (37:34; 37:30), zatímco Veszprém vyhrál šestkrát a jeden zápas skončil remízou, a to v roce 1999. Barça je v Lize mistrů neporažená od finále sezony 2019/20, které prohrála s THW Kiel. Středopolař Veszprému Rasmus Lauge: „Barça je Barça. Jsou to úřadující mistři, které chce každý porazit, ale jsou neporažení už ani nevím jak dlouho. Bude to těžký úkol, ale hrajeme doma a s pomocí našich fanoušků se pokusíme využít své šance.“

SG Flensburg-Handewitt (GER) vs Paris Saint-Germain HB (FRA)
Středa 29. září, 20:45 SELČ, přímý přenos na EHFTV

CS Dinamo Bucuresti (ROU) vs FC Porto (POR)
Čtvrtek 30. září, 18:45 SELČ, přímý přenos na EHFTV
Cedric Sorhaindo (Dinamo) minulý týden poprvé po třinácti sezonách vstřelil v zápase Ligy mistrů více než pět gólů. Raul Nantes Campos (Bukurešť) je aktuálně nejlepším střelcem Ligy mistrů, když se v prvních dvou kolech trefil sedmnáctkrát.