Mistrovství světa dospělo do vyřazovací fáze, byly stanoveny čtvrtfinálové dvojice

Úterý je prvním dnem odpočinku po třináctidenním maratonu. Čtvrtfinálové zápasy jsou na programu ve středu 25. ledna.

Podle původního rozpisu se nyní dvě čtvrtfinále odehrají ve Švédsku, v Tele2 Areně ve Stockholmu, zatímco další dvě se uskuteční ve středu 25. ledna v Ergo Areně v Gdaňsku.

Vzhledem k postupu Švédska do čtvrtfinále byl potvrzen původní rozpis, podle kterého se v jednom ze čtvrtfinále v Tele2 Areně představí spolufavorité turnaje, kteří se ve čtvrtfinále 3 utkají s Egyptem.

Ve druhém čtvrtfinále, které se odehraje ve švédské metropoli, se rovněž utkají týmy, které dosud hrály ve skandinávské zemi, a to Maďarsko a Dánsko, vítěz skupiny IV základní části.

Vzhledem k tomu, že Polsko do čtvrtfinále nepostoupilo, týmy, které se do závěrečného čtvrtfinále kvalifikovaly ze skupiny I a skupiny III hlavního kola hraného v Polsku, pojedou do Gdaňsku, kde se Francie utká s Německem, zatímco Španělsko s Norskem.

Čtvrtfinálové zápasy se hrají v 18:00 a 20:30 hodin středoevropského času.

QF1: Francie vs. Německo – v Gdaňsku (středa 25. ledna, 20:30 SEČ)
QF2: Norsko vs. Španělsko – v Gdaňsku (středa 25. ledna, 18:00 SEČ)
QF3: Švédsko – Egypt – Stockholm (středa 25. ledna, 20:30 SEČ)
QF4: Dánsko – Maďarsko – Stockholm (středa 25. ledna, 18:00 SEČ)

Semifinále mistrovství světa 2023 IHF mužů je naplánováno na pátek 27. ledna, přičemž jeden zápas se odehraje v Ergo Areně v Gdaňsku, zatímco druhý v Tele2 Areně ve Stockholmu.

Pokud se Švédsko kvalifikuje, semifinále, v němž se představí, se bude hrát ve Stockholmu a utká se s vítězem zápasu mezi Francií a Německem. V tomto případě by tedy v Gdaňsku měli hrát vítězové čtvrtfinále 2 – Norsko vs. Španělsko – a 4 – Dánsko vs. Maďarsko.

Pokud Švédsko do semifinále nepostoupí, první semifinále se odehraje v Gdaňsku mezi Francií nebo Německem a Egyptem. Druhé semifinále se odehraje mezi vítězi čtvrtfinále 2 a 4 ve Stockholmu.

Finále mistrovství světa 2023 IHF mužů je naplánováno na neděli 29. ledna ve 20:30 hodin středoevropského času v Tele2 Areně ve Stockholmu.