Mizerný začátek druhé půle byl klíčovým faktorem prohry mužů ve Vsetíně

I. liga mužů

Po skvělém startu do sezony hned ve svém druhém prvoligovém vystoupení poznali strakoničtí muži porážku. Ve 2. kole v neděli 27. září podlehli na hřišti Vsetína 27:30 (14:15). První poločas byl vyrovnaný, týmy se střídaly ve vedení. Začátek druhé části však Jihočechům vůbec nevyšel. V jejím úvodu dali pouze jeden gól, naproti tomu soupeři se dařilo a utekl ve 40. minutě až na 22:15. Hosté v této době nevyužili dvě sedmičky a domácí naopak trestali. Strakoničtí ani tak zbraně nesložili a v samém závěru se přiblížili na jediný gól (28:27 v 58. minutě), ve zbylém čase ale skórovali už jen domácí.

Komentář trenéra Michala Zbírala: „Zápas jsme ztratili na začátku druhé půle, kdy nás postihl střelecký výpadek. Nedokázali jsme se prosadit, nevyužili jsme dvě sedmičky a Vsetín nám utekl. Kdyby se toto nestalo, dotáhli bychom podle mě utkání do vítězného konce. Tato neúspěšná série nás ale zastavila, jinak byl celý zápas vyrovnaný, skóre se tahalo. V obraně jsme nebyli schopni přitlačit tak, abychom získávali míče, soupeř hodně střílel ze šestky, ani naši brankáři se moc nechytili. Dělali jsme také o trochu více technických chyb a neproměnili jsme řadu jasných šancí. Herní projev byl z naší strany dobrý, až na využívání příležitostí. Ukázala se však síla týmu, kdy jsme prohrávali už o sedm branek proti soupeři, kterému se dařilo a byl silný, dokázali jsme však manko stáhnout na gól. Kluci ukázali velkou chuť duel zlomit a vyhrát, ale už to nešlo.“

FAKTA

I. liga mužů – 2. kolo: KH Vsetín – HBC Strakonice 1921 30:27 (15:14). Branky: Palát 9 (1), Weintritt, Nesvadba 6, Polášek, O. Číž 3, Zsoldos 2, Ištvánech 1 – Říha 8, Nový 4, Wildt 3 (3), Bičiště, Pek 3, Kačín 2 (2), A. Nejdl, Landsinger, Klačo, Mošovský 1. Rozhodčí: Kichner, Vacula. Vyloučení: 2:3. ŽK: 2:0. Góly ze sedmiček: 1:5.

Další výsledky: Dvůr Králové – Sokol Vršovice 22:28, Litovel – Náchod 33:15, Jičín B – Hustopeče 34:33, Zlín – Velká Bystřice 29:20, Bystřice pod Hostýnem – Chodov odloženo.

Program 3. kola: Sokol Vršovice – Litovel, Náchod – Zlín, Strakonice – Dvůr Králové (sobota 3. října, 17), Velká Bystřice – Bystřice pod Hostýnem, Hustopeče – Vsetín, Chodov – Jičín B.