Mladší dorostenci HBC přehráli ženy Kynžvartu, v odvetě ale padli

Přípravné zápasy mladších dorostenců

Zajímavá konfrontace čekala poslední lednový a první únorový den mladší dorostence Strakonic v rámci přípravy na jarní část sezony. V Lázních Kynžvart se v rámci Pololetního turnaje mladších a starších žákyň utkali s prvoligovým týmem žen pořádajícího klubu. Po pátečním večerním utkání je čekala sobotní dopolední odveta. První duel svěřenci trenéra Romana Nejdla vyhráli, druhý naopak prohráli.

Sokol Lázně Kynžvart – HBC Strakonice 1921 27:36 (10:19). Branky: M. Nejdl 8, Kojan 7, Miklas, Brůček 5, Michal Tíkal 3, Koudelka, K. Lukeš, Rataj, Rejžek 2.

„Po oboustranném rozkoukání jsme od 15. minuty zlepšili pohyb v útoku, dávali jednodušší góly ze střední vzdálenosti a vypracovali si rozhodující náskok. Přesto nám děvčata v obraně nic nedarovala, naopak někteří byli zaskočeni jejich důrazem,“ uvedl k utkání trenér Roman Nejdl.

Domácí kouč Peter Sabadka k zápasu uvedl: „Jsme vděční za takovou konfrontaci, protože hráči byli velmi dobře somaticky vybaveni – silní a rychlí. Ve druhém poločase jsme byli i my schopni se dobře prosadit a děvčata se dobře adaptovala na silovější styl hry. Dokázali jsme hlavně ve druhé půli soupeře herně přečíslovat do střeleckých pozic, které jsme následně úspěšně proměňovali. Děvčata můžeme pochválit za stupňování výkonu v průběhu utkání.“

Sokol Lázně Kynžvart – HBC Strakonice 1921 31:24 (11:12). Branky: M. Nejdl, Miklas 7, Rejžek 3, K. Lukeš, Kojan 2, Brůček, Koudelka, Rataj 1.

„Řady nemocných rozšířil Michal Tíkal, dokázali jsme tedy s nadšeně bojujícími děvčaty držet krok pouze v první půli. Ve druhé soupeřky vytáhly osobní obranu na Marka Nejdla a zbytku týmu chyběla jeho invence, klid při zakončení a síla na obrat. Velký dík oběma gólmanům, Matěj Švec a starší žák Mirek Tíkal byli opět výborní,“ řekl k odvetě strakonický kouč.

Litoval jen, že tým nemohl odjet kompletní, chyběli Lysenko, Beneš, Kosák, Joza, Němec, Frček, Novák, Mára. „Pozorní fanoušci strakonické házené jistě poznali, že Sam Miklas a Petr Brůček jako starší dorostenci již nastupují za mužské týmy. Na závěr chci ještě poděkovat pořádajícímu klubu za pozvání a péči, kterou nám věnoval. Byla to pro nás velmi zajímavá zkušenost a myslím, že si kluci po rozkoukání zápasy užili a museli si sáhnout hluboko do svých sil, aby uspěli. Přeji domácím, aby se jim podařil vysněný postup do interligy,“ poznamenal Roman Nejdl.

Více fotografií zde: https://hazenakynzvart.rajce.idnes.cz/Pololetni_turnaj_2020/#